Önbizalom hiány -2009.09.28.-
Szentes Lázár szerint a csapat lelkiállapotát is meg kell változtatni a héten, az a cél, hogy focistáink visszaszerezzék önbizalmukat.
- A Györ elleni mérkőzésen nem kezdett jól a Szpari, de jött Pákolicz gólja, és Aleksidze kihagyott büntetője. Ezután azt várhattuk volna, hogy a Spartacus lesz lélektani fölényben, és magához ragadja a kezdeményezést. Még sem ez történt, mi ennek az oka? ¨ - A csapatunk mentális állapota ilyen, az elmúlt fordulókban elszenvedett vereségek miatt. Ezért nem következett be fordulat a mérkőzésen, és a találkozó további részében sem működött jól a csapatjáték. A végén ismét volt egy piros lapunk, ami után kaptunk egy újabb gólt is. De a kiállítás leginkább azért bosszantó, mert a következő bajnokin újra változtatni kell a védelmünket. Ezek a dolgok elsősorban a játékosok megcsappant önbizalmára vezethetők vissza. Ebből következik, az is, hogy mi lesz a feladatunk ezen a héten. Most elsőként nem azzal kell foglalkozni, hogy mi legyen a hétvégi taktika vagy ki legyen a kezdőben? Az a legfontosabb, hogy a játékosok lelkiállapotát megváltoztassuk. El kell érni, hogy megforduljon ez a tendencia, és a focistáink visszanyerjék az önbizalmukat és az önbecsülésüket. Mentálisan kell megerősödnünk- nyilatkozta Szentes Lázár.