Orvosoltuk a fiaskót, de…
Cséke Gyuri szerint csapatunk orvosolta a győri fiaskót, de az öt gólos győzelem értékét szombaton Sopronban erősítheti meg a Szpari.
Cséke György ősszel három bajnoki mérkőzésen szerepelt a csapatban. A Győr elleni találkozón mutatkozott be az élvonalban, abban a gárdában léphetett pályára, amelyikben mindig is akart focizni. Naná, hogy a Szpariban akart focizni, mivel ide született. Születésekor Édesapja játszott piros-kékben és természetesen az élvonalban.
Az ifjabbik Cséke második bajnoki meccsét Diósgyőrben játszotta. A sajtópáholyban ilyenkor a hazai újságírók egy-egy ismeretlen játékosról a vendégcsapatot kísérő sajtósoktól érdeklődnek. Így történt ez Cséke egyik mentése után –az ötösön belülről kellett eltakarítania a labdát-, a helyi újságírók érdeklődtek tőlünk: Ki ez a „gyerek”?
Megemlítettük, hogy már az Édesapját is jól ismerhették, hisz ő többször is csatázott teltházas diósgyőri arénában. Mire az egyik hazai újságíró, a homlokára csapott: „Jahh, akkor ő a Kis Nyuzó!”
A „Kis Nyuzó” harmadik meccsét a másik keleti rangadón, a DVSC ellen játszotta. Aztán egy sérüléssel bajlódott egész ősszel. Most újra játék lehetőséget kapott Révész Attilától. A tatabányaiak elleni győztes mérkőzésen tért vissza. Két dologban már négy meccs után lehagyta a hetvenöt élvonalbeli mérkőzést végig nyúzó Cséke Györgyöt. A korábban született Cséke soha nem nyert csapatával a Sóstói úton az élvonalbeli Bányászok ellen. No és, a hetvenöt mérkőzés egyikén sem nyert a Szpari 5-0-ra vagy ennél nagyobb arányban.
Az ifjabbik Csékét a szombati meccsről kérdeztük:
- Fura hangulattalan mérkőzés volt a szombati, soha nem játszottam zárt kapus meccset. Az első félidőben nem találtuk a Tatabánya védekezésének az ellenszerét. De szerencsére a második félidő elején ez megoldódott. Az első gól után feloldódott a csapat –hisz egy 0-5 után fogadtuk a Tatabányát- és jöttek a gólok.
- A vendégek csatárával Béressel voltak gondjaid vagy sima párharc volt? Hogyan osztjátok meg ilyenkor Bagoly Gabival a védekezést?
- Egy csatárral játszottak, így aki felé indul, vagy akihez közelebb van, az vigyáz rá. Most nem volt semmi gond Béressel, jól megoldottuk a védekezést. A vendégek csak távoli lövésekkel, főként pont rúgásokból támadták a kapunkat.
Most orvosoltuk a győri fiaskót, de ennek akkor lesz igazán értéke, ha szombaton Sopronban megverjük a REAC csapatát- mondta a szpari.hu-nak Cséke Gyuri.
Az ifjabbik Cséke második bajnoki meccsét Diósgyőrben játszotta. A sajtópáholyban ilyenkor a hazai újságírók egy-egy ismeretlen játékosról a vendégcsapatot kísérő sajtósoktól érdeklődnek. Így történt ez Cséke egyik mentése után –az ötösön belülről kellett eltakarítania a labdát-, a helyi újságírók érdeklődtek tőlünk: Ki ez a „gyerek”?
Megemlítettük, hogy már az Édesapját is jól ismerhették, hisz ő többször is csatázott teltházas diósgyőri arénában. Mire az egyik hazai újságíró, a homlokára csapott: „Jahh, akkor ő a Kis Nyuzó!”
A „Kis Nyuzó” harmadik meccsét a másik keleti rangadón, a DVSC ellen játszotta. Aztán egy sérüléssel bajlódott egész ősszel. Most újra játék lehetőséget kapott Révész Attilától. A tatabányaiak elleni győztes mérkőzésen tért vissza. Két dologban már négy meccs után lehagyta a hetvenöt élvonalbeli mérkőzést végig nyúzó Cséke Györgyöt. A korábban született Cséke soha nem nyert csapatával a Sóstói úton az élvonalbeli Bányászok ellen. No és, a hetvenöt mérkőzés egyikén sem nyert a Szpari 5-0-ra vagy ennél nagyobb arányban.
Az ifjabbik Csékét a szombati meccsről kérdeztük:
- Fura hangulattalan mérkőzés volt a szombati, soha nem játszottam zárt kapus meccset. Az első félidőben nem találtuk a Tatabánya védekezésének az ellenszerét. De szerencsére a második félidő elején ez megoldódott. Az első gól után feloldódott a csapat –hisz egy 0-5 után fogadtuk a Tatabányát- és jöttek a gólok.
- A vendégek csatárával Béressel voltak gondjaid vagy sima párharc volt? Hogyan osztjátok meg ilyenkor Bagoly Gabival a védekezést?
- Egy csatárral játszottak, így aki felé indul, vagy akihez közelebb van, az vigyáz rá. Most nem volt semmi gond Béressel, jól megoldottuk a védekezést. A vendégek csak távoli lövésekkel, főként pont rúgásokból támadták a kapunkat.
Most orvosoltuk a győri fiaskót, de ennek akkor lesz igazán értéke, ha szombaton Sopronban megverjük a REAC csapatát- mondta a szpari.hu-nak Cséke Gyuri.