Öszi góljaink -2009. 12. 10.-
Tizenkilenc gólt szereztünk ősszel, ezeket tizenegy meccsen teljesítettük, a nyitányon ötöt rúgtunk.
A Nyíregyháza Spartacus ősszel tizenkilenc gólt szerzett. Az első tizenkét fordulóban született mind a tizenkilenc gól. Az első tizenkét meccsen csak egyszer – Pakson- nem találtunk a kapuba.
Az utolsó három meccsen egyszer sem sikerült gólt lőni. A Pápán szerzett találat után – Andorka, 39. perc – 321 percig tartott a gólszünet.
A legtöbb gólt az idénynyitón (Vasas ellen 5-1) lőttük. Egyszer szeretünk hármat: a Fradi ellen (3-1). Kétszer rúgtunk két gólt, de a Fehérvártól (Szpari-Vidi 2-3) így is kikaptunk, míg Kecskeméten a két rúgott góllal ikszeltünk (KTE-Szpari 2-2).
Hét meccsen szereztünk egy gólt. Ez háromszor döntetlenre volt elég (Kaposvár – Szpari, MTK – Szpari, Szpari – DVTK, 1-1), négyszer kikaptunk.
A mindkét győztes meccsünkön a Szpari szerzett vezetést, a Vasas ellen 10., a Fradi ellen a 14. percben. A Vasas még kiegyenlített, de Andorka a 39. percben már újra vezetést szerzett.
A Fradi 2-0 után szépített, de Homma még tovább növelte az előnyt.
A négy döntetlenre végződött találkozón háromszor szereztünk előnyt. A Kaposvár ellen idegenben (a 27. perctől), az MTK ellen hazai pályán (a 29. perctől) vezettünk egy góllal, mindkétszer Homma szerezte a találatot. A Kaposvár az 54. percben, az MTK a 45. percben egyenlített. Kecskeméten Andorka a 9. percben szerzett vezetést, ez volt az idényben a leghamarabb rúgott gólunk. Erre a 21. percben válaszolt Montvai, majd Csordás a 30. percben már az előnyt is megszerezte. Pákolicz az 59. percben szerezte a pontot érő gólt.
A negyedik döntetlent a Diósgyőrrel játszottuk, itthon. Ezen a meccsen a vendégek a 20. perctől vezettek és a 78. percben egyenlítettünk.
A vesztes meccseken háromszor is mi szereztünk vezetést. Újpesten Goia góljával a 28. perctől játszottunk előnyben, amire a 42. percben jött Kabát válasza, az újpesti csatár az 55. percben a vezetést is megszerezte, a végeredményt Rajczi állította be. A győriek ellen Pákolicz a 23. percben talált be, erre már a 30. percben válaszolt Kink. Pápán a 39. perctől Andorka góljával vezettünk, amit Bárányos a második játékrész elején egyenlített ki.
A Vidi elleni vesztes meccsen 0-1-ről még egyenlítettünk (Dosso), de a hajrában már 3-1-re is vezettek a vendégek, Homma a ráadásban szépített (2-3). Ezen a meccsen 75 percet játszottunk emberhátrányban.
Négyszer úgy kaptunk ki, hogy nem is rúgtunk gólt, kétszer 1-0-ra, kétszer nagyobb arányban.
Házi góllövőlista
8 gólos: Homma Kazuo
3 gólos: Andorka Péter
2 gólos: Dosso Sindou, Pákolicz Dávid
1 gólos: Bogdanoviæ Igor, Goia Cosmin, Miskolczi László
Házi gólpasszlista:
5 Bogdanoviæ Igor
3 Andorka Péter
2 Homma Kazuo