Öt-nullás győzelem

Szurkolóink és nézőink nélkül nem tudtunk felhőtlenül örülni a mérkőzés után ennek a sikernek- mondták a játékosaink és a szakvezetők.
Nyíregyháza Spartacus–Tatabánya 5–0 (0–0)
Nyíregyháza, Városi Stadion, zárt kapus mérkőzés
Vezette: Németh Á. (Farkas B., Szalai).
Nyíregyháza Spartacus: Illyés – Zaleh, Bagoly, Cséke, Perényi – Lippai, Hegedűs (Vukadinovic, 73. p.), Ramos, Granát – Szilágyi N. (Dosso, 65.p.), W. Silva (George, 59.p.). Klubmenedzser: Révész Attila
Tatabánya: Herbert – Balogh B. (Szilágyi G., 71.), Vámosi, Dienes, Almási – Lázár (Asztalos, 80.p.), Farkas V., Balogh Z. (Kovács I., 82.p.), Megyesi – Flores, Béres Vezetőedző: Octavio Zambrano
Gólszerzők: Granát 50.p., Szilágyi 57.p., Bagoly 73.p., Lippai (tizenegyesből, a 76.p.), Dosso 83.p.
Sárga lap: W. Silva (34. p.), Lázár (66. p.), Vámosi (75. p.)

Egy felejthető első félidővel kezdődött a találkozó. A Szpari lendülete a középpályán megtört, néhány szélen futó támadás – a jobb oldalon Zaleh liftezett a két tizenhatos között, és beadásokra is futotta az erejéből- okozott veszélyt a vendégek kapujánál, de csatáraink nem tudtak gólhelyzetbe kerülni. A tatabányai gárda távoli lövésekkel próbálkozott, ezek közül egy harminc méterről küldött Megyesi bomba volt a legveszélyesebb – a jobb alsó sarok felé tartó labda meg is pattant egyszer -, de Illyés így is hatástalanította.
A második játékrész ötödik percében Granát törte meg a gólcsendet. A csatár szép teljesítménye egyben első nyíregyházi találata, és az idény első gólja is. (Előtte az ősz utolsó meccsén Montvai talált be a Vasasnak, aztán 133 bajnoki percig gólszünet következett.) Az is igaz, nem volt előzmények nélküli Granát találata, már az előkészületi meccseken is lőtt távolabbról gólt a fiatal játékosunk. Hét perc múlva Szilágyi talált be -Silva sikertelen próbálkozása után került hozzá a labda- ő is szép gólt szerzett. Ebben az idényben a harmadikat, és ezzel vezeti a házi góllövőlistát. A vendégek nem adták fel, és amikor a nyílt csatát követően ismét a Szpari szerzett gólt, eldőlt a három pont sorsa. Ezt a találatot Bagoly jegyzi. A gól előtti történést is érdemes megemlíteni. Granát egy nagyszerű indítás után ugrott ki, ígéretesen robogott bal oldalról a vendég kapu felé, de hosszan tolta meg a labdát. Nem hagyta annyiban a dolgot, ment a hosszú labda után, és három méterről éles szögből kapura lőtte, a labda a védő lábáról szögletre pattant. A sarokrúgást Granát kanyarította a hosszú oldalon érkező Bagoly Gabi fejére, aki góllal hálálta meg a pontos labdát. Három perc múlva büntetőből növelte előnyét a hazai gárda. Becserélése után tíz perccel Dosso harcolt ki büntetőt – Vámosi be is sárgult miatta- a tizenegyest Lippai biztosan értékesítette. Lippai második találatát szerezte az idényben, vélhetően nem akart lemaradni a csapat kapitányától, aki három perccel korábban szintén a második találatát szerezte ebben a bajnokságban. Mindketten az őszi hazai idénynyitón találtak be, a REAC ellen. Az ötödik találatot Ramos pontos beadásából Dosso fejelte. Ő Granátot választotta mintának, ő is második szparis meccsén szerezte első gólját.

A találkozó végén a játékosaink öröme ennek ellenére nem volt teljes. Minden megkérdezett játékos és a szakvezető is egyformán fogalmazott a meccs után: - „Szurkolóink és nézőink nélkül nem tudtunk felhőtlenül örülni a mérkőzés után ennek a sikernek.”