Ötszázan voltak az ankéton

Óriási érdeklődé kísérte a Nyíregyháza Spartacus FC hagyományos éveleji szurkolói ankétját.

A borongós, esős idő valamint az Arsenal szombathelyi vendégjátéka ellenére – az országos sportcsatorna által élőben közvetített találkozó ugyancsak 18.30-kor vette kezdetét - félezer ember tette tiszteletét a Nyíregyháza Spartacus FC hagyományos szezoneleji szurkolói ankétján. Nem túlzó az a kijelentés, hogy több élvonalbeli klub is elfogadná ha a bajnoki mérkőzéseire ennyien lennének kiváncsiak. A Városi Stadion új lelátóján – azon belül a VIP páholyban – megtartott ankéton Karakó Ferenc, a Nyíregyháza Spartacus FC ügyvezető igazgatója köszöntötte a megjelenteket. Aki kiemelte, hogy a szurkolók az elmúlt szezonban többször is a Szpari 12. játékosai voltak, és reményét fejezte ki, hogy ez az idén sem lesz másképp. Az ügyvezető továbbá felhívta a sportszerű szurkolásra a figyelmet, amit az ankétot megtisztelő dr. Gere Zoltán városi rendőrkapitány is kiemelt. A rendőrkapitány beszédében megköszönte a drukkerek rangadókon tapasztalt türelmét, a szigorúbb ellenőrzésekhez való hozzáállását valamint kihangsúlyozta, hogy továbbra is azon lesznek, hogy minél kevesebb atrocitás történjen a mérkőzések alatt a stadionban illetve annak környékén. Azt is megtudhattuk, hogy előrehaladott tárgyalások folynak a Nyíregyházára vonattal érkező vendégszurkolók vasútállomástól egészen a Városi Stadionig történő busszal szállításával kapcsolatban, így előzve meg az esetleges utcai csetepaték, verbális összetűzések kialakulását.

A ma délutáni szurkolói ankéton a Szpari összes játékosa is részt vett. A labdarúgástól az előző szezon végén visszavonult Bagoly Gábor klubigazgató a csapat és a megjelent 500 drukker előtt adta át a csapatkapitányi karszalagot Miskolczi Lászlónak. A Spartacus új „csékája”, a rendkívül tehetséges nyíregyházi nevelésű középpályás ezután a középpontban maradt. Miközben a Szpari klubmenedzsere, Révész Attila egyesével bemutatta az újonnan érkezőket, addig Miskolczi László a szurkolók vastapsa közepette adta át az új fiúknak számozott mezeiket. Révész Attila a két tehetséges fiatal játékossal, a Tuzsérról kölcsönből visszatérő Ur Lászlóval és Simon Gergellyel kezdte az új szerzemények bemutatását. A klubmenedzser kihangsúlyozta, hogy a két fiú folyamatosan az első kerettel készül majd, ám a szezon első felében valószínűleg még az NB III-as csapatban lépnek majd pályára. Viszont az október elsején startoló Liga Kupában bizonyíthatnak, és megbízható produkció esetén az élvonalban is megmutathatják magukat. A Paksról érkező Belényesi Miklóstól és a télen Nyíregyházán már megfordult (2 Liga Kupa-meccs, 2 gól) a tavaszt azonban Izraelben futballozó Bogdan Apostu-tól is gólokat várnak. Akárcsak a Dinamo Kijevtől érkező, a szombati felkészülési mérkőzésen remekül debütáló (2 gól) ukrán U20 és U21-es válogatott Juriy Sheveltől is. A Vasastól érkező Odrobéna Péter viszont a védelem stabilitásában tölthet be nagyon fontos szerepet, akárcsak a Romániából érkező Cosmin Goia, aki a szakvezető reményei szerint Bagoly Gábor megfelelő utódjává fog tudni válni. A legújabb szerzeménytől, Bárányos Zsolttól pedig a csapat irányítását, mozgatását várják a szakvezetők.

Révész Attila a távozókról is szót ejtett: Montvai Tibor (Kecskemét), Lengyel Roland (Ausztria?), Dejan Vukadinovics (Dinamo Minszk), George Menougong (?), Granát Balázs (Pápa), Cséke György (Bőcs-kölcsönben).

A klubmenedzser szavai alapján biztosak lehetnek benne a Szpari szurkolók, bár több remek játékos is érkezett a nyáron, de egyszerre 4-5-en nem fognak bemutatkozni Újpesten. Még egyszer nem szeretnék, ha bekövetkezne a győri fiaskó, amikor a több új játékos még nem alkotott egységes csapatot. A várható felállásról is faggatóztak a drukkerek. Végül nagy örömmel vették tudomásul, hogy az idén a 4-4-2-es formációt favorizálja majd a szakvezetés. Ráadásul a tervek szerint minél több támadó szellemű játékossal megvalósítva. Ám, ahogy Révész Attila is említette: „kell egy kis idő az összeszokáshoz, így az 5. forduló után akarjuk elérni azt, hogy ne legyen különbség a hazai és az idegenbeli felállásunk között.”

A Nyíregyháza Spartacus tulajdonosa, Sziky Gyula gratulált a szurkolóknak az elmúlt szezonban tapasztalható buzdításért. Valamint kihangsúlyozta, hogy már az országos TV-sek, tudósítók is szívesen jönnek Nyíregyházára, ami a csapat mellett a remek hangulatot teremtő szurkolóknak is köszönhető.

A bő egy órás szurkolói ankét helyszínét a csapat hatalmas tapsvihar és az 500 torokból zúgó „Hajrá Szpari!” buzdítás közepette hagyta el. A drukkerek jelentős része pedig még ezután sem hagyta el a stadiont. A VIP szobában ugyanis közel százan éltek a kedvezményes bérletvásárlás lehetőségével. (Akik megjelentek az ankéton, azok 20%-kal olcsóbban válthatták meg felnőtt bérleteiket.)