Ott folytatta, ahol abbahagyta
Montvai Tibi szerezte a Vecsés elleni utolsó bajnokin a Szpari gólját. Most az élvonalban az első meccsen megint ő volt a gólszerző.
Montvai Tibi szerezte ebben az idényben az első szparista gólt, most erről is beszél a szpari.hu-nak.
- Sikerült az idénynyitón is gólt szerezned, ami nagyon fontos három pontot jelent.
- Nagyon örülök, hogy ott folytattam, ahol júliusban abbahagytam. Az utolsó mérkőzésen sikerült egy fejes gólt szereznem, ami a győzelmet jelentette. Őszintén szólva Tatabányán a tizenegyes előtt bennem volt, ami a Szolnok elleni meccsen történt, hisz annak a meccsnek óriási tétje volt. De Lippai Ákos akkor egy óriási szabadrúgással megmentett engem, és a csapatot győzelemhez segítette. Ez benne van a fociban, hogy a tizenegyest kihagyja az ember, de Tatabányán nem volt szabad hibáznom. Nagyon örülök ennek a győzelemnek. Akkor lesz igazán komoly értéke, ha a szombaton a REAC ellen is győzni tudunk.
- Mióta Nyíregyházán vagy tizenhárom meccsen játszottál, és tizenegyen gólt is szereztél. Kiegyensúlyozottabb lett a teljesítményed, mint korábban. Mi segített ehhez?
- Nagyon jó közösségbe kerültem, ez sokat jelentett. A közönség is elfogadott, ez is nagyon fontos. Közelebb vagyok Egerhez is, talán ez is számít. Az eddigi csapatok közül itt érzem magam a legjobban. Megkedveltem a várost is. Persze profi labdarúgóként ilyesmikre nem lehet fogni, ha nem úgy a játék.
- Ahogy hallottam, hosszútávon is szívesen maradsz.
- Országon belül én tökéletesnek tartom most a nyíregyházi lehetőségeimet. Ha adódna egy külföldi lehetőség, azt talán kipróbálnám.
- A bajnoki cím óta megváltozott a szakvezetés, a csapat is átalakult, mennyire sikerült összerázódni-összeszokni, hisz túl sok idő nem volt rá.
- Ezzel nincs semmi gond, az előkészületi meccseken és Tatabányán is hoztuk az eredményeket, de így is fogjuk folytatni. Azt gondolom erről, hogy a profi világban teljesíteni kell a labdarúgónak. Teljesen mindegy, hogy ki az edző. Azzal nem lehet előre jutni ha megmagyarázom, hogy miért jó az edző vagy miért nem. Az ilyesmit félre kell tenni, csinálni kell, amit mond a főnök és teljesíteni kell.
- Mit vársz a következő három-négy meccstől?
- Abból kell kiindulnunk, hogy a REAC, Sopron vagy akár a Fehérvár semmivel sem jobb csapat, mint mi. A magyar mezőnyből három-négy csapat emelkedik ki. Itthon még ellenük is lehet bravúrokat teljesíteni.
- A következő ellenfél a REAC, milyen emlékeid vannak róluk?
- Még az Egerrel az NB-II-ben győztünk ellenük 3-1-re akkor dupláztam éppen. Aztán kétszer Rákospalotán rúgtam egy, egy gólt az NB I-ben, egyszer a Paks, és korábban a ZTE színeiben, igaz mind a két találkozón a REAC nyert.
- Szombaton búcsúzik Szatke Zoli, ami még ünnepélyesebbé teszi az idénynyitót. Fél éve ismered Zolit, milyen kép alakult ki benned róla?
- Egy nagyon jó embert ismertem meg, jó volt vele együtt készülni. Az pontosan érezhető volt, hogy mekkora alázattal van a foci iránt. Zolin abszolút nem látszik, hogy közel van a negyvenhez. Egyáltalán nem látszott a játékán sem. Igazi sportember, akitől van mit tanulni. Azzal tehetjük igazán ünnepivé a búcsút, ha nyerünk szombaton.
- Sikerült az idénynyitón is gólt szerezned, ami nagyon fontos három pontot jelent.
- Nagyon örülök, hogy ott folytattam, ahol júliusban abbahagytam. Az utolsó mérkőzésen sikerült egy fejes gólt szereznem, ami a győzelmet jelentette. Őszintén szólva Tatabányán a tizenegyes előtt bennem volt, ami a Szolnok elleni meccsen történt, hisz annak a meccsnek óriási tétje volt. De Lippai Ákos akkor egy óriási szabadrúgással megmentett engem, és a csapatot győzelemhez segítette. Ez benne van a fociban, hogy a tizenegyest kihagyja az ember, de Tatabányán nem volt szabad hibáznom. Nagyon örülök ennek a győzelemnek. Akkor lesz igazán komoly értéke, ha a szombaton a REAC ellen is győzni tudunk.
- Mióta Nyíregyházán vagy tizenhárom meccsen játszottál, és tizenegyen gólt is szereztél. Kiegyensúlyozottabb lett a teljesítményed, mint korábban. Mi segített ehhez?
- Nagyon jó közösségbe kerültem, ez sokat jelentett. A közönség is elfogadott, ez is nagyon fontos. Közelebb vagyok Egerhez is, talán ez is számít. Az eddigi csapatok közül itt érzem magam a legjobban. Megkedveltem a várost is. Persze profi labdarúgóként ilyesmikre nem lehet fogni, ha nem úgy a játék.
- Ahogy hallottam, hosszútávon is szívesen maradsz.
- Országon belül én tökéletesnek tartom most a nyíregyházi lehetőségeimet. Ha adódna egy külföldi lehetőség, azt talán kipróbálnám.
- A bajnoki cím óta megváltozott a szakvezetés, a csapat is átalakult, mennyire sikerült összerázódni-összeszokni, hisz túl sok idő nem volt rá.
- Ezzel nincs semmi gond, az előkészületi meccseken és Tatabányán is hoztuk az eredményeket, de így is fogjuk folytatni. Azt gondolom erről, hogy a profi világban teljesíteni kell a labdarúgónak. Teljesen mindegy, hogy ki az edző. Azzal nem lehet előre jutni ha megmagyarázom, hogy miért jó az edző vagy miért nem. Az ilyesmit félre kell tenni, csinálni kell, amit mond a főnök és teljesíteni kell.
- Mit vársz a következő három-négy meccstől?
- Abból kell kiindulnunk, hogy a REAC, Sopron vagy akár a Fehérvár semmivel sem jobb csapat, mint mi. A magyar mezőnyből három-négy csapat emelkedik ki. Itthon még ellenük is lehet bravúrokat teljesíteni.
- A következő ellenfél a REAC, milyen emlékeid vannak róluk?
- Még az Egerrel az NB-II-ben győztünk ellenük 3-1-re akkor dupláztam éppen. Aztán kétszer Rákospalotán rúgtam egy, egy gólt az NB I-ben, egyszer a Paks, és korábban a ZTE színeiben, igaz mind a két találkozón a REAC nyert.
- Szombaton búcsúzik Szatke Zoli, ami még ünnepélyesebbé teszi az idénynyitót. Fél éve ismered Zolit, milyen kép alakult ki benned róla?
- Egy nagyon jó embert ismertem meg, jó volt vele együtt készülni. Az pontosan érezhető volt, hogy mekkora alázattal van a foci iránt. Zolin abszolút nem látszik, hogy közel van a negyvenhez. Egyáltalán nem látszott a játékán sem. Igazi sportember, akitől van mit tanulni. Azzal tehetjük igazán ünnepivé a búcsút, ha nyerünk szombaton.