Ovsiyenko legközeleb is így döntene -2010.05.10.-

A szombati mérkőzésen megsérült kapusunk  állapota javul, de még fájdalmai vannak, és napokig nem edzhet Öcsi.

Ovsiyenko Volodymyr a Pápa elleni bajnoki mérkőzés 19. percében sérült meg. Kapusunkat kértük mondja el honlapunknak a történteket:

- Jött egy lapos bepassz Struhar és Balbinot között, és úgy éreztem ki kell mozdulnom a kapuból a labdára. Útólag kiderült, hogy jól is tettem, mert mentettem. Rajta voltam a labdán, és a csatárral ütköztem, a lába az államat találta el. Az kérdéses számomra, hogy miért nem próbált átugrani az utolsó pillanatban? Így döntött ő is, és én is, nem akartunk engedni egymásnak. Hál Istennek, hogy nincsen törés.

 

- Hosszan ápoltak a sérülés után. Nem akartál lejönni a pályáról, és vissza is álltál még a kapuba.

- Fejben tiszta voltam az ütközés után is, ezért gondoltam, hogy maradhatok tovább. Aztán a mozgásoknál rendre nagy fájdalmat éreztem, ezért kértem cserét. A mérkőzés közben bevittek a sűrgősségi osztályra, megröngeneztek és megállapították, hogy nincs törés. Az alsó ajkam felhasadt és hat öltéssel varrták össze a sebészeten. Az elmúlt két napban nagyon komoly fájdalmaim voltak. Ezért ma, hétfőn délelőtt újra megröngenezték az államat és a fogaimat, de most is azt mondták, hogy nincs törés. Most pár napba beletelik a gyógyulás, de én azt remélem a jövő héten már csatlakozhatok a csapathoz.

 

- A feleséged és két lányod minden nyíregyházi meccsre eljönnek Ungvárról, hogy megnézzenek. Ők mit szóltak a sérüléshez?

- Az utazásuk hosszabb ideig tartott a vártnál, így amikor a stadionba értek, már túl voltam a sérülésen. Mikor a család a lelátóra ért, akkor éppen jöttem le a pályáról. A feleségem azt hitte, hogy talán piros lapot kaptam. Vasárnap a televízióban visszanéztük a meccset, akkor látta nejem az esetet. Meg is kérdezte, hogy ilyen előrevetődéseknél nem gondolok-e arra, hogy gyermekeim vannak? Mit mondhattam volna? Nekem ez a munkám, és  szeretem amit csinálok.  Az események olyan gyorsan történnek, hogy fontolgatásra amúgy sem jut idő. Hasonló helyzetben legközelebb is biztos így döntenék. A mérkőzés után érkeztem vissza a stadionba, de már a kórházban is tájékozódtam a végeredményről. A győzelem megszerzésének nagyon örülök, ahogy láttam a helyszínen majd a televízióban - sokat tett érte a csapatunk.