Pákolicz: ''Szeretném visszanyerni a régi formámat''
Honlapunkon már olvashattak róla szurkolóink, hogy az átigazolási időszak utolsó napjaiban igen aktív volt a Nyíregyháza Spartacus FC vezetősége. Augusztus utolsó hetében nem kevesebb mint hat új labdarúgó szerződött a Szparihoz. Az elkövetkező napokban egy-egy hosszabb interjúval próbáljuk az új futballistákat bemutatni, közelebb hozni a Nyíregyháza Spartacus FC-ért szorítókhoz.
Böőr Zoltánhoz és Kovács Zoltánhoz hasonlóan szintén Győrből tette át a székhelyét Nyíregyházára Pákolicz Dávid. A 25 esztendős támadó középpályás bízik abban, hogy erejét visszanyerve hasznára tud majd lenni új csapatának. A kalocsai születésű fiatalember Kovács Zoltánnal lakik egy albérletben, és a futball mellett egyéb sportokat is szívesen űz.
Negyvenegy élvonalbeli találkozó van a hátad mögött. Gondolom a Nyíregyháza ellen is pályára léptél már. Milyen emlékeket őrzöl a Szpariról, a Sóstói úti Városi Stadionról?
Érdekes, de pályafutásom alatt még egyszer sem játszottam Nyíregyházán. A Szpari ellen egyszer azonban Győrben pályára léptem. Sérülések miatt számomra mindig kimaradt a szabolcsi túra, így semmilyen emlékem nem volt a nyíregyházi létesítményről, magáról a városról.
Van-e olyan csapattársad, akivel már futballoztál máshol együtt?
Igen, most már azt hiszem öten vagyunk, akik a Győri ETO-ból igazoltunk ide. Czanik Károllyal, Müller Zsolttal és az Igor Bogdanoviccsal már játszottam. Most pedig Kovács Zolival jöttünk ketten Győrből, úgyhogy már az első perctől kezdve voltak ismerős arcok.
Több lehetőség is volt előtted. Miért éppen az ország másik felében lévő Spartacust választottad?
Valóban, több lehetőségem is volt a mostani átigazolási időszakban miután a klubbom úgy döntött, hogy kölcsön akar adni, mivel az ETO-nál kevés játéklehetőségre számíthattam volna. A Nyíregyháza mellett elsősorban Szentes Lázár személye, az ő személyes hívása döntött.
Milyen elvárásaid vannak magaddal szemben?
Szeretnék újra jó formába lendülni. Sajnos az elmúlt fél évem egy sérülés – bokaszalag szakadás - miatt elég zaklatott volt. Kevés játéklehetőséget is kaptam Győrben. Szeretném visszanyerni a régi formámat. Ha ez sikerülne, akkor úgy érzem nagy segítségére tudnék lenni a Szparinak, a minél jobb szereplés elérésében.
Mi a legnagyobb erényed?
A kombinatív játékban megfelelően részt tudok venni, valamint az egy-egy elleni játékszituációkat is nagy százalékban meg szoktam nyerni.
Szabadidődet mivel töltöd el?
Szeretek egyéb sportokat is űzni, igaz erre szezonközben nem igazán van lehetőségem. Szívesen internetezek, DVD-zek valamint szeretek pókerezni is.
Poszt: középpályás
Születési idő: 1984. 09.13.
Pályafutásának állomásai: Kalocsa, Integral-DAC, Győri ETO FC
Élvonalbeli mérkőzéseinek száma/góljai száma: 41 meccs/ 2gól