Peter Struhar is bizonyítani akar a Szpariban -2010. 02. 15.-
Peter Struhar szülőhazájában Szlovákiában kezdett focizni, játszott a Slovan Bratislavában is, majd Csehországba került.
Peter Struhar (Sz. 1984. 01. 17., 191 cm) a szlovákiai Martinban született. Itt a hatvanezer lakosú városban kezdett focizni hat évesen, majd a helyi labdarúgó akadémián folytatta.
- Tizenhét évesen kerültem a felnőtt csapathoz, és még ebben az évben Csehországba igazoltak, és ott folytattam a pályafutásomat. Ezután a Slovan Bratislava csapata következett, ahol három évet töltöttem el, és szerepeltem az első csapatban. Ezt követően egy évre az MFK Petrzalkához igazoltam. Majd a tavalyi bajnoki évet a cseh 1.FC Slovacka együttesében töltöttem. Ez egy cseh kisváros csapata, de az élvonalban szerepel és nagyon sok szurkolója van. A téli szezonban szabadon igazolhatóvá váltam. Ekkor érkezett több magyarországi ajánlat. Eljöttem Nyíregyházára, mivel a Spartacus vezetői is megkerestek. Nekem tetszettek a lehetőségek, pár nap után hétvégére hazautaztam a dolgaimat elrendezni, majd hétfőn visszajöttem és meg is kötöttük a szerződést- mondja a kitűnően fejelő játékos, aki középpályán védekező poszton és a védelemben belső védőként is bevethető.
- Mit tartasz az erősségednek a játékban?
- A mezőnyben a fejjátékom az egyik erősségem, a másik, hogy a kemény ütközések labdaszerzések sem riasztanak el. De még sok mindenben fejlődhet tovább a foci tudásom, úgy gondolom, hogy lesz alkalmam ezt bebizonyítani a magyar élvonalban.
- Milyen tervekkel célokkal érkeztél a Szparihoz?
- Tudom, hogy nehéz helyzetben van a csapat, mindenképpen segíteni szeretnék a játékommal, remélem erre lesz is alkalmam. Úgy tapasztalom kezd formálódni a csapat, és a soknyelvűség ellenére is tudunk kommunikálni a játék közben.