Piros-kék helyosztó
Pénteken este a Duna TV nyilvánossága előtt a Vasas – Szpari mérkőzés dönt melyik csapat végez előbbre a tabellán.
Nyíregyháza Spartacus – Vasas
Soproni Liga, 30 forduló
Május 30. Péntek, 19.00, Budapest, Illovszky Rudolf Stadion
Vezeti: Iványi Zoltán, asszisztensek: Albert István, Medovarszki János
A Szpari (9., 40 pont) az idény utolsó meccsére Angyalföldre a Vasashoz (10., 38 pont) utazik. Az utolsó fordulóban dől el melyik csapat végez előbbre a tabellán. A Szparinak már a döntetlen is elég, hogy megtartsa előkelőbb helyét. Ha a Vasas nyer helyet cserél a két csapat. Hogy pontosan ki hanyadik lesz az csak vasárnap estére dől el, amikor a Honvéd (8., 40 pont) otthon fogadja a Tatabányát. Ha a kispestiek megnyerik a hétvégi meccsüket, akkor maradnak nyolcadikok.
A papirforma a Honvéd győzelmét sejteti, de a kispesti gárdánál a 0-7 „kupazakó” után ismét edzőt váltottak, nem mernénk tippelni a vasárnap esti meccs végeredményére. Ha döntetlent játszanak és a Szpari nyer, akkor megelőzzük őket. Ha veszítene a Honvéd akkor a Szpari egy döntetlennel is megelőzheti, illetve a Vasas egy győzelemmel.
Visszatérve a Szpari meccsére, pénteken a záró forduló nyitó mérkőzésén tizennyolcadszor találkozik a két piros-kék együttes. A mérlegünkön van javítani való, hisz az angyalföldiek kilencszer nyertek, míg a Szpari csak négyszer, a döntetlenek száma is négy.
Angyalföldön egyszer nyertünk az eddigi nyolc meccsünkön. A győzelem még az első meccsen sikerült, Kiss Miklós és Szekrényes góljaival és kapott gól nélkül zártuk a találkozót. Három döntetlen eredmény születet (kétszer 1-1, és 0-0). Négyszer kikaptunk.
Ugyanakkor ebben az évben kitűnő a mérlegünk Mészöly Géza csapata ellen. Háromszor találkoztunk, és háromszor nyertünk. A bajnokságban Szilágyi és Montvai góljaival 2-1-re. A Liga Kupa nyitómeccsén itthon George három és Szilágyi egy gólt szerzett a 4-0-ra végződött találkozón. Angyalföldön Rojas fejesével nyertünk 1-0-ra.
Szilágyi Norbert ezúttal nem lehet a gólszerzők közt, továbbra is műtét utáni rehabilitáción vesz részt. Ugyancsak sérülés miatt nem szerepelhet Ambrusz Árpi. Mboussi öt sárga után eltiltás miatt nem lehet ott a mérkőzésen.
Iványi, Albert, Medovrszki hármassal a REAC elleni meccsen találkozhattunk, Iványi fújta a Siófok elleni meccsünket, és Újpesten is ő vezette a találkozót.
A Szpari a 298. bajnoki meccse következik, a csapat a korábbi 297 találkozón 298 gólt rúgott.
Soproni Liga, 30 forduló
Május 30. Péntek, 19.00, Budapest, Illovszky Rudolf Stadion
Vezeti: Iványi Zoltán, asszisztensek: Albert István, Medovarszki János
A Szpari (9., 40 pont) az idény utolsó meccsére Angyalföldre a Vasashoz (10., 38 pont) utazik. Az utolsó fordulóban dől el melyik csapat végez előbbre a tabellán. A Szparinak már a döntetlen is elég, hogy megtartsa előkelőbb helyét. Ha a Vasas nyer helyet cserél a két csapat. Hogy pontosan ki hanyadik lesz az csak vasárnap estére dől el, amikor a Honvéd (8., 40 pont) otthon fogadja a Tatabányát. Ha a kispestiek megnyerik a hétvégi meccsüket, akkor maradnak nyolcadikok.
A papirforma a Honvéd győzelmét sejteti, de a kispesti gárdánál a 0-7 „kupazakó” után ismét edzőt váltottak, nem mernénk tippelni a vasárnap esti meccs végeredményére. Ha döntetlent játszanak és a Szpari nyer, akkor megelőzzük őket. Ha veszítene a Honvéd akkor a Szpari egy döntetlennel is megelőzheti, illetve a Vasas egy győzelemmel.
Visszatérve a Szpari meccsére, pénteken a záró forduló nyitó mérkőzésén tizennyolcadszor találkozik a két piros-kék együttes. A mérlegünkön van javítani való, hisz az angyalföldiek kilencszer nyertek, míg a Szpari csak négyszer, a döntetlenek száma is négy.
Angyalföldön egyszer nyertünk az eddigi nyolc meccsünkön. A győzelem még az első meccsen sikerült, Kiss Miklós és Szekrényes góljaival és kapott gól nélkül zártuk a találkozót. Három döntetlen eredmény születet (kétszer 1-1, és 0-0). Négyszer kikaptunk.
Ugyanakkor ebben az évben kitűnő a mérlegünk Mészöly Géza csapata ellen. Háromszor találkoztunk, és háromszor nyertünk. A bajnokságban Szilágyi és Montvai góljaival 2-1-re. A Liga Kupa nyitómeccsén itthon George három és Szilágyi egy gólt szerzett a 4-0-ra végződött találkozón. Angyalföldön Rojas fejesével nyertünk 1-0-ra.
Szilágyi Norbert ezúttal nem lehet a gólszerzők közt, továbbra is műtét utáni rehabilitáción vesz részt. Ugyancsak sérülés miatt nem szerepelhet Ambrusz Árpi. Mboussi öt sárga után eltiltás miatt nem lehet ott a mérkőzésen.
Iványi, Albert, Medovrszki hármassal a REAC elleni meccsen találkozhattunk, Iványi fújta a Siófok elleni meccsünket, és Újpesten is ő vezette a találkozót.
A Szpari a 298. bajnoki meccse következik, a csapat a korábbi 297 találkozón 298 gólt rúgott.