Pontatlan szezonkezdet Újpesten
Újpest FC – Nyíregyháza Spartacus 1-0 (1-0)
Megyeri úti stadion
4438 néző
Vezette: Szabó Sándor (Ring, Butkai)
Újpest FC: Balajcza – Dudics, Vaskó, Lipták (Korcsmár 81. p.), Mijadinoski – Remili (Hullám 70. p.), Foxi, Sándor Gy., Bozsics – Simon (Rajczi 70. p.), Kabát
Vezetőedző: Szentes Lázár
Nyíregyháza: Lazareanu – Cornaci, Goia, Mboussi, Zaleh (Bárányos a szünetben) – Lippai, Ramos (Illyés 68. p.), Zabos, Miskolczi – Dosso, Belényesi (Apostu 64.p.)
Klubmenedzser: Révész Attila
Gólszerző: Kabát 40. p.
Sárga lapok: Vaskó 43. p., Remili 50. p. illetve Belényesi 17.p., Goia 27.p., Dosso 43.p.
Kiállítva: Lazareanu 65. p.
Az elmúlt szezonban negyedik helyen végző, a nyár folyamán alapos játékosmozgáson átesett – tizenegy új labdarúgó érkezett, és tíz távozott a Megyeri útról – Újpest FC vendége volt a 2008/2009-es Soproni Liga nyitófordulójában a Nyíregyháza Spartacus együttese. A Szentes Lázár által irányított fővárosi együttesben hat újonc kapott helyett a kezdőcsapatban, míg a Szparinál Belényesi és Goia volt debütáns a szombat esti találkozón. A honi mezőnyben kiemelkedő képességű támadókkal felálló lilák előtt már az első negyedórában több gólszerzési lehetőség is adódott. Előbb Bozics lőtt messziről, majd Sándor György pörgetett fölé, végül Simon Attila durrantott mellé óriási ziccerben. Érett tehát a hazai gól, ráadásul a mezőnyben kulturáltan, szépen passzoló Nyíregyháza nem tudott veszélyes helyzetet kialakítani Balajcza kapuja előtt. A hazai nyomás végül a negyvenedik percben érett góllá. Ekkor az Ausztriából hazatérő Kabát Péter csavart 22 méterről szabadrúgásból Filip Lazareanu kapujába. Szünetben cserélni kényszerültünk, a vádliját fájlaló Ivan Zaleh maradt az öltözőben, aki helyett a rutinos új szerzemény, Bárányos Zsolt futott ki a folytatásra. Az egykori Honvédos játékmesternél láthatóan jó helyen volt a labda, ám az is érezhető volt, hogy kondícióba még utol kell érnie magát. A második félidőben bátrabban, gyorsabban támadtunk, de a 65. percben rendkívül nehéz helyzetbe kerültünk, hiszen egy hazai kontrát Lazareanu csak úgy tudott megállítani, hogy kapujából messze kifutva, kézzel ért a labdába. Szabó játékvezető nem teketóriázott sokat, azonnal felmutatta a piros lapot a Szpari hálóőrének. A kiállítás után meglepően tapasztalta a négy és félezres publikum, hogy a vendégek átvették a mérkőzés irányítását. Az Újpest érthetetlen módon ráült az eredményre, és a kilenc mezőnyjátékossal felálló Nyíregyháza ellen beállt védekezni. A Szpari előtt a 80. percben adódott egy óriási lehetőség az egyenlítésre, ám a csereként beállt Apostu ordító ziccerben Balajcza kapusba lőtte a labdát. A hosszabbításra is maradt egy nagy helyzet, ekkor Illyés Dánielnek kellett bravúrral fölétolnia Rajczi ívelését. Összességében megállapítható, hogy a mezőnyben végig partnere tudott lenni a hazaiaknak a Spartacus, ám a kapu előtt határozottabb és sokkal veszélyesebb újpestiek megérdemelten gyűjtötték be a három pontot. Megismétlődött tehát az áprilisi eredmény, a Szpari szombaton hazai pályán a Fehérvárt legyőző Siófok ellen javíthat.
Edzői vélemények:
Szentes Lázár: Az első félidőben jól és szervezetten játszott a csapat, akár több gólt is szerezhettünk volna. A kiállítás viszont érthetetlen módon minket zavart meg, és ahelyett hogy újabb gólokat szereztünk volna beálltunk védekezni a rendkívül szervezetten futballozó Nyíregyháza ellen. A védelmünk ezúttal remekül teljesített, Vaskó és Lipták átjátszhatatlannak bizonyult.
Révész Attila: Ismét remek mérkőzést játszottunk az Újpest ellen, sajnos ezúttal sem mi örülhettünk a végén. Több ziccere is volt az Újpestnek, de mégis úgy érzem, hogy egy könnyen elkerülhető gólt kaptunk. A kiállítás jogos volt, a játékvezető mégis nagyot hibázott amikor az akciót elindító Sándor György egyértelmű kezezését nagyvonalúan elengedte. Pár játékosom sajnos gyengébb produkciót nyújtott, ennek is köszönhető, hogy az Újpest megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.