Pontrablás a riválistól - Nyíregyháza - Spartacus - Szpari
Ponttal tért haza Kaposvárról a csapatunk, az egyenlítő gólt Miskolczi szerezte, aki így beérte Szilágyit a házi góllövőlistán.
Gabona Trans-Kaposvár – Nyíregyháza Spartacus 1–1 (1–0)
Kaposvár, 2000 néző, vezette: Kassai (Erős, Iványi I.)
Gabona Trans-Kaposvár: Milinte – Grúz, Petrók, Zahorecz – Leandro (Kovacsevics, 86.p.), Maróti, Nikolics (Obrics, 65.p.), Szakály D., Pintér – Oláh, Alves
Vezetőedző: Prukner László.
Nyíregyháza Spartacus: Lazareanu – Zaleh, Cséke, Mboussi, Perényi – Miskolczi, Hegedüs, Zabos (Minczér, 76.p.), Granát (Vukadinovics, 69.p.) – Lippai, Sindou (Bagoly, 92.p.)
Klubmenedzser: Révész Attila.
Gólszerzők: Alves (43. p.), Miskolczi (70. p.)
Kiállítva: Cséke, 77.p.
Sárga lap: Zaleh (16.p.), Hegedüs (27.p.), Zabos (47.p.), Granát (56.p.), Vukadinovics (75.p.), Kovacsevics (88.p.)
A Nyíregyháza Spartacus somogyi kirándulása pénteken rossz előjelekkel indult. A csapatunk busza már az első húsz kilométer után lerobbant, így szermélykocsikkal utazott tovább az együttesünk.
Láthatóan szombat estig, a meccs kezdetéig a mieink elfeledték az utazás megpróbáltatásait. Az első veszélyes támadást Miskolczi vezette, de pontos beadását Granát Milinte kezébe fejelte. Aztán Hegedüs bombázott, majd Zaleh fejelt kapura, de mindketten rosszul céloztak.
Negyedóra eltelte után a kaposváriak Alves vezényletével átvették a kezdeményezést. Előbb Alves, majd Oláh kétszer is ígéretes helyzetbe került, de kimaradtak a lehetőségek. A hazai együttes ekkor gyakori oldalváltások közepette a széleken rendre a védelmünk mögé került. A somogyi gárda nyomása a félidő hajrájára valamelyest csökkent, de egy nagyszerű egyéni megoldásból ekkor szerezték meg a vezetést. Hazai bedobás után Alves a félpályáról startolt a labdával, tisztára játszotta magát. Balról a kapu elé érkezve, 25-26 méterről óriási gólt lőtt, a labda a bal oldali kapufa mellett jutott a hálóba.
Ahogy az várható volt, a második félidő kezdetétől a kaposvári csapat birtokolta többet a labdát, de többnyire a felezővonal közelében passzolgattak. Zabosék ráéreztek, hogy átvehetik az irányítást. A védőket letámadva szereztek labdákat, és veszélyes akciókat vezettek. A Szpari egyre inkább ráerőltette az akaratát a somogyi egyletre. Zaleh két méterről, Miskolczi öt méterről fejelhetett volna a hálóba, de mindkét nagy lehetőség kimaradt. Miskolczi nem hagyta annyiban, néhány perc múlva kiegyenlített.
A gól után újabb fordulat következett. Cséke Gyuri buktatta a kitörő Alvest, és Kassai kiállította. Az emberelőnyt nem tudta maga javára fordítani a somogyi alakulat, a nyíregyházi gárdának ebben a szakaszban is akadtak veszélyes támadásai. A Spartacus megérdemelten rabolt pontot a kaposvári stadionból.
Prukner László: - Az első félidőben úgy alakult a játék, ahogy elterveztük, és a vezetést is megszereztük. Meglepetésre a második félidő elején nem ott folytattuk, ahol abbahagytuk. A vendégek ezt nem hagyták annyiban. Amikor emberelőnybe kerültünk, akkor türelmetlenül fociztunk, és így pontokat vesztettünk.
Révész Attila: - Nyílt csata folyt a mérkőzésen. Az első negyvenöt percben a hazai együttes akarata érvényesült, mert könnyen mögénk kerültek a széleken. A második játékrészben mi kerültünk fölénybe. Ekkor csapatként működtünk, küzdöttünk, harcoltunk minden labdáért. A döntetlen megérdemelt, de úgy érzem a győzelem lehetősége is benne volt a második félidőben.
Kaposvár, 2000 néző, vezette: Kassai (Erős, Iványi I.)
Gabona Trans-Kaposvár: Milinte – Grúz, Petrók, Zahorecz – Leandro (Kovacsevics, 86.p.), Maróti, Nikolics (Obrics, 65.p.), Szakály D., Pintér – Oláh, Alves
Vezetőedző: Prukner László.
Nyíregyháza Spartacus: Lazareanu – Zaleh, Cséke, Mboussi, Perényi – Miskolczi, Hegedüs, Zabos (Minczér, 76.p.), Granát (Vukadinovics, 69.p.) – Lippai, Sindou (Bagoly, 92.p.)
Klubmenedzser: Révész Attila.
Gólszerzők: Alves (43. p.), Miskolczi (70. p.)
Kiállítva: Cséke, 77.p.
Sárga lap: Zaleh (16.p.), Hegedüs (27.p.), Zabos (47.p.), Granát (56.p.), Vukadinovics (75.p.), Kovacsevics (88.p.)
A Nyíregyháza Spartacus somogyi kirándulása pénteken rossz előjelekkel indult. A csapatunk busza már az első húsz kilométer után lerobbant, így szermélykocsikkal utazott tovább az együttesünk.
Láthatóan szombat estig, a meccs kezdetéig a mieink elfeledték az utazás megpróbáltatásait. Az első veszélyes támadást Miskolczi vezette, de pontos beadását Granát Milinte kezébe fejelte. Aztán Hegedüs bombázott, majd Zaleh fejelt kapura, de mindketten rosszul céloztak.
Negyedóra eltelte után a kaposváriak Alves vezényletével átvették a kezdeményezést. Előbb Alves, majd Oláh kétszer is ígéretes helyzetbe került, de kimaradtak a lehetőségek. A hazai együttes ekkor gyakori oldalváltások közepette a széleken rendre a védelmünk mögé került. A somogyi gárda nyomása a félidő hajrájára valamelyest csökkent, de egy nagyszerű egyéni megoldásból ekkor szerezték meg a vezetést. Hazai bedobás után Alves a félpályáról startolt a labdával, tisztára játszotta magát. Balról a kapu elé érkezve, 25-26 méterről óriási gólt lőtt, a labda a bal oldali kapufa mellett jutott a hálóba.
Ahogy az várható volt, a második félidő kezdetétől a kaposvári csapat birtokolta többet a labdát, de többnyire a felezővonal közelében passzolgattak. Zabosék ráéreztek, hogy átvehetik az irányítást. A védőket letámadva szereztek labdákat, és veszélyes akciókat vezettek. A Szpari egyre inkább ráerőltette az akaratát a somogyi egyletre. Zaleh két méterről, Miskolczi öt méterről fejelhetett volna a hálóba, de mindkét nagy lehetőség kimaradt. Miskolczi nem hagyta annyiban, néhány perc múlva kiegyenlített.
A gól után újabb fordulat következett. Cséke Gyuri buktatta a kitörő Alvest, és Kassai kiállította. Az emberelőnyt nem tudta maga javára fordítani a somogyi alakulat, a nyíregyházi gárdának ebben a szakaszban is akadtak veszélyes támadásai. A Spartacus megérdemelten rabolt pontot a kaposvári stadionból.
Prukner László: - Az első félidőben úgy alakult a játék, ahogy elterveztük, és a vezetést is megszereztük. Meglepetésre a második félidő elején nem ott folytattuk, ahol abbahagytuk. A vendégek ezt nem hagyták annyiban. Amikor emberelőnybe kerültünk, akkor türelmetlenül fociztunk, és így pontokat vesztettünk.
Révész Attila: - Nyílt csata folyt a mérkőzésen. Az első negyvenöt percben a hazai együttes akarata érvényesült, mert könnyen mögénk kerültek a széleken. A második játékrészben mi kerültünk fölénybe. Ekkor csapatként működtünk, küzdöttünk, harcoltunk minden labdáért. A döntetlen megérdemelt, de úgy érzem a győzelem lehetősége is benne volt a második félidőben.