Pontrablás Zalából

Ponttal tért haza a zalai túráról a Szpari. Csapatunk a biztonságos védekezés mellett a meccs elején a vezetést is megszerezhette volna.
Zalaegerszeg–Nyíregyháza Spartacus 0–0
Zalaegerszeg, 3000 néző, v.: Szilasi (Szabó P., Lémon)
ZTE FC: Vlaszák – Kocsárdi, Miljatovic, Botis, Máté P. – Molnár B., Polgar (Tóth Z., 70.p.) – Meye, Davidov (Pekic, 61.p.), Koplárovics (Balázs Zs., 84.p.) – Waltner
Edző: Nagy Mihály
Nyíregyháza Spartacus: Lazareanu – Zaleh, Cséke, Mboussi, Perényi – Hegedüs – Miskolczi (Bagoly, 88.p.), Zabos (Minczér, 76.p.), Ramos, Granát (Sindou, 70.p.) – George
Klubmenedzser: Révész Attila
Sárga lap: Cséke (25.p.), Botis (39.p.), Mboussi (40.p.), Ramos (81.p.)

A mérkőzés elején meglepetésre a Szpari volt az aktívabb. A tizenkettedik percben egy gólszerzési lehetőséget is adódott, ami a későbbi történéseket látva akár a végeredményt is eldönthette volna. Perényi indította pontosan Miskolczi Lászlót, aki a két középső védő között kiugorva egyedül törhetett kapura. A feladat nehezét teljesítette, a tizenhatoson belül a kifutó Vlaszák mellett is elhúzta a labdát, majd hét méterről jobbról a kapu mellé gurított. Huszonöt perc múlva Waltner a hazaiaknak szerezhetett volna vezetést. Középen, kilenc méterre az alapvonaltól tisztára játszotta magát, kapura lőtt, már Lazareanu is verve volt, de a gólvonalnál Cséke érkezett, és ő szögletre mentett.
A második játékrészben a zalaiak valamivel nagyobb sebességre kapcsoltak. Ekkor ők irányították a játékot. Waltner és Pekic is gólhelyzetbe került, de a lehetőségek kimaradtak. Ahogy telt az idő, a zalaiak egyre többször a felívelésekkel, nagy bedobásokkal és a kapu elé ívelhető szabadrúgásokból próbálkoztak gólhelyzetbe kerülni. Ezek közül a legveszélyesebb helyzet a 93. percben egy szöglet után alakult ki, de Waltner fejesét a végig jól teljesítő Filip kiütötte.
Csapatunk elérte célját, és pontosan utaztak haza Zalából. A Spartacus védekezése a csapat őszi teljesítményét idézte. Lazareanu valamint a négy védő és az előttük focizó, de többnyire védelmi feladatokat ellátó Hegedüs is jól teljesített. Ezzel a hatossal Waltnerék nem tudtak megbirkózni, így a nyírségiek kiérdemeltük a döntetlent. szpari_net_58_20080504141626_603.jpg

Nagy József: - Az első félidőben középen erőltettük a játékot, és ott a vendégek megakadályozták az akcióinkat. A második félidőben több helyzetet is kidolgoztunk. Az ekkor nyújtott teljesítmény miatt nem hibáztathatom a játékosokat, de nem tudtunk gólt szerezni.

Révész Attila: - A ZTE azt játszotta, amire számítottunk, és az első félidőben jól semlegesítettük a támadásaikat, a vezetést is megszerezhettük volna. A második félidőben már a zalaiak birtokolták többet a labdát, és ekkor több helyzetük is adódott. Összességében megérdemeltük a pontot.