Pontvesztés Kispesten

A játék képe alapján egy pontot elhozhatott volna a Szpari Kispestről, de ismét utolérte a csapatot a tavaszi átok. 

Budapest Honvéd – Nyíregyháza Spartacus 1-0 (0-0)

Soproni Liga, 23. forduló

Bozsik-stadion, 900 néző, vezette: Veizer (Kelemen A., Horváth R.)

Budapest Honvéd: Rabóczki - Vukmir, Smiljanics, Debreceni, Filó - Dobos (Abass, 57.p.), Hidi, Benjamin,  Moreira (Hercegfalvi, a szünetben) - Abrahamn (Stojakovics, 79.p.), Diego Vezető edző: Sisa Tibor
Nyíregyháza Spartacus: Illyés - Odrobéna, Mboussi, Goia, Perényi - Miskolczi, Hegedűs (Szilágyi N., 65.p.), Imedashvili, Ramos (Zabos, 35.p.) - Stojkov (Apostu, 58.p.), Dosso. Vezetőedző: Szabó András

Gólszerző: Abraham (57.p.)

 

 

Sisa Tibor: -  Egy motivált csapattal találtuk magunkat szembe, sikerült itthon tartani a három pontot. Nehezen lendültünk bele, de utána szép támadásokat is vezettünk.

Szabó András: - A mostani helyzetünkben a biztonságos játék volt a legfontosabb cél. Így egy döntetlen „szagú” mérkőzésen egy pontrúgás és kapushiba döntött.


Csapatunk kispesti fellépésén a szakvezetés azt várta, hogy az együttes visszataláljon a régi kerékvágásba, míg a hazaiak célja a győzelem megszerzése volt. A találkozó jó ideig a vendégek elképzelés szerint alakult. Az első fél órában a fővárosiak enyhe mezőnyfölényben fociztak. Elsősorban balról indították a támadásaikat, de a betörésekből nem alakultak ki helyzetek. Később beívelésekkel próbálták helyzetbe hozni a csatárokat, de ezekben nem volt veszély. A Szpari az első húsz percben több gyors kontrát is vezetett, de a csatárok gyakran nem tudták végigvinni a támadásokat. A hazai védelem nem volt acélos, így a Spartacus támadásaiból több veszélyes helyzet is kialakult. Imedashvili közeli fejese volt a legnagyobb lehetőség ekkor, akárcsak Miskolczi szabadrúgásánál Rabóczki mentett. A félidő hajrájára fölénybe került a Honvéd, de továbbra sem jutottak helyzetig.

A második játékrészben a hazaiak támadtak, de a kapu előtt a csatáraik sokat hibáztak. Újra kiegyenlítetté vált a játék. A Spartacust azonban Kispesten is utólérte tavaszi átka, szokás szerint egy pontrúgás formájában. Hercegfalvi kapu elé ívelésénél Illyés ügyetlenkedett, és az ajándék labdából Abraham két méterről a kapuba talált. A gólszerzés vagy tíz percig a Honvédot hozta lendületbe, de a védelmünk megállította az akciókat. A mérkőzés utolsó húsz percében a Szpari támadott, de nem sikerült befejezni az akciókat, ami gyakran veszélyes kispesti kontrákat eredményezett. Gól már nem esett. A hazaiak igazi helyzet nélkül is otthon tartották a pontokat.