Premier Nyíregyházán

A Soproni Liga hétvégi fordulójában a Szpari a kecskeméti gárdát fogadja. - Nyíregyháza - Spartacus - szpari.hu

Nyíregyháza Spartacus - Kecskeméti TE-Ereco

Soproni Liga 20. forduló

Március 21. szombat, 18.00

Nyíregyháza, Városi Stadion

Játékvezető: Szabó Zsolt, asszisztensek: Kispál Róbert, Berettyán Péter

 

A Soproni Liga hétvégi fordulójában Nyíregyháza csapata a kecskeméti gárdát fogadja. A vendégek első bajnoki idényüket töltik az élvonalban. A két együttes a másodosztályban már sokszor összemérte tudását, de az NB I.-ben Nyíregyházán még nem találkoztak.

A Kecskeméti együttessel olyan játékosok is érkeznek Nyíregyházára, akik jól ismerik a Sóstói úti stadiont. Elsőként említhetjük Montvai Tibort, aki kétszer egymás után lett bajnok az NB II. Keleti csoportjában, elsőre a Nyíregyháza Spartacus mezében, majd a következő bajnokságban már kecskeméti csapattagként kapott aranyérmet. Ugyancsak játszott már a nyírségi együttesben Némedi Norbert, a 2007-2005-ös idényben az élvonalbeli együttesnek is tagja volt. A kecskemétiek vendégként legutóbb Győrben jártak, ott 2-0-s vereséget szenvedtek.

A Nyíregyháza Spartacus harmadik hazai bajnokiját játssza ebben az évben, és az első kettőn nem szerzett pontot. Így most kötelező feladvány  a győzelem kivívása. Ősszel a hirös városban pontot szereztünk, de ennek az eredménynek a hazaiak örülhettek jobban. A második játékrész elején Apostu szerzett vezetést, amit a hazai gárda a 92. percben egyenlített ki.

Révész Attila a védelem közepén még most sem számíthat Mboussira és Goiara, mindketten eltiltásukat töltik.

Szabó Zsolttal az őszi Debrecen elleni döntetlenre végződött bajnoki találkozón találkozhattunk legutóbb, azt is ő fújta.

 

A Szpari legutóbbi kezdő összeállítása:

Nyíregyháza SpartacusLazareanu - Perényi, Hegedüs, Imedashvili Cornaci - Zabos, Minczér, Ramos- Stojkov, Apostu, Majoros


Sérült: Lazareanu

Eltiltott: Goia, Mbossi

 

4 sárga: Goia, Miskolczi