Presztizs csata

Ismét Szpari – DVSC meccset láthatunk a stadionban, Brekk János a szpari.hu-nak elmondta, mindent megtesz a csapat a továbbjutásért és a győzelemért.
Liga Kupa, őszi sorozat, csoportkör, 6. forduló (Október 10., szerda, 15.00) Nyíregyháza Spartacus – DVSC-TEVA Helyszín: Nyíregyháza, Városi Stadion Vezeti: Szabó Zsolt (Kispál Róbert, Agócs János) Ezúttal Brekk Jánost kérdeztük, mit vár a szerdai Szpari – DVSC összecsapástól?
- Presztizs mérkőzés következik a bajnokesélyes ellen. Ne tagadjuk azt se, hogy van bennünk egy kis tüske a legutóbbi találkozó óta. A csapatunk és a rendezők is mindent megtettek, hogy egy igazán jól sikerült rangadót láthassanak a nézők, de mindenki ismeri a számunkra kedvezőtlen következményeket.
Komolyan gondoljuk azt is, hogy tovább akarunk jutni a Liga Kupában. Az eddigi jó szereplésünk értékét ez tovább növelné. Azt is láthattuk, hogy a védelmünknek nem kell megijedni a debreceni támadóktól. Ez most a legerősebb csapatrészünk. Nekünk a döntetlen is tovább jutást jelent, de nem mondunk le a támadásokról, mert győzni szeretnénk. Bajnoki szünet következik, így a legjobb csapatunkkal fogunk pályára lépni. Sajnos Zabos térde ismét bevizesedett, ő nem szerepelhet. Úgy tapasztaltuk, hogy Sava elfáradt a múlt héten, ezért ő sem lesz a kezdőben. Ugyanakkor Rojas jól játszott Kisvárdán, ő szerepet kaphat a meccsen, ha nem is az elejétől.
Azt is tudjuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk, mert a debreceniek is nagyon készülnek, náluk a három válogatott Dzsudzsák, Leandro, Balogh fog hiányozni.

- Említetted, hogy a Szpari az eddigi tizenegy fordulóban a vártnál is jobban szerepelt. Mire számítottál az idény kezdetekor?
- Az elsődleges cél a biztos bennmaradás volt. Az első két-három mérkőzés után már látszott, hogy ennél is többre lehetünk képesek. Amit elértünk, az minden várakozást felülmúl. Ehhez majd minden meccsen a legjobb tudásunkhoz közeli teljesítményt kell nyújtani. Azt gondolom megtaláltuk a hangot a csapattal, és jól együtt tudunk működni. Így többet kaptunk a játékosoktól, mint ami várható volt. Azt is örömmel állapíthatjuk meg, hogy az együttes gerincét a tavalyi bajnokcsapat adja, és közöttük sok nyíregyházi, megyei kötődésű játékos is van.
Nagyon fontos, hogy a klubunknál rendezettek a körülmények, a tulajdonosi kör, a klubvezetés biztosítja a nyugodt hátteret és pénzügyi feltételeket. Így a focira koncentrálhatnak a játékosok.
Természetesen nem szabad átesni a ló túloldalára, az idén is van négy meccsünk még, és megyünk az MTK-hoz és a Honvédhoz is. Így előfordulhat, hogy nem tartjuk meg az ötödik helyet, de biztos középcsapat lehetünk a Soproni Ligában. Azt már bizonyítottuk, hogy erre képesek vagyunk.

A várható kezdő tizenegy:
Lazareanu – Perényi, Zaleh, Bagoly, Cornaci – Vukadinovic, Hegedüs, Minczér, Lippai – Szilágyi, George