Rakamazon döntöttek

A Rakamazi Spartacus SE elnöksége úgy döntött, hogy visszavonja az NB III-as nevezését. Az önkormányzat elfogadta a Szparival kötendő szerződés tervezetét.
A Nyíregyháza Spartacus ligacsapatának rakamazi szereplésével kapcsolatos, korábban más sajtóorgánumokban felvetett összes nyitott kérdés lezárult.

A Rakamazi Spartacus SE keddi ülésén úgy döntött, hogy felnőtt labdarúgócsapatának NB III-ba való nevezését visszavonja.
Rakamaz Város Képviselőtestülete szerdai ülésén megtárgyalta a rakamazi önkormányzat és a Nyíregyháza Spartacus FC Kft. által megkötendő szerződés tervezetét. Az önkormányzat elfogadta a szerződéstervezetet, és felhatalmazta a polgármestert annak aláírására.
Mint azt korábban írtuk, a Szpari ligacsapata Nyíregyháza Spartacus-Rakamaz fantázia néven indul az NB III-as bajnokságban. A hazai mérkőzéseiket a rakamazi focipályán játsszák le, és ott tartják edzéseiket.
A rakamazi focicsapatban hét helyi labdarúgó focizott a tavalyi idényben, közülük négy játékost leigazolt a Szpari, három játékost a téli igazolási szezonban fognak átvenni. A csapat edzője Balogh Zoltán.
A gárda az NB III Tisza csoportjában fog szerepelni, ahova Rakamaz visszalépése után tizenöt csapat van beosztva. A Szpari tartalékon kívül hét megyei csapat van a csoportban, öt hajdúi és a DVSC, DVTK tartalékjai.