Rakamazon játssza meccseit a liga csapatunk
A NYSFC klubvezetése megegyezett Farkas Ernővel Rakamaz város polgármesterével, hogy a tartalék csapatunk a Tisza-parti városban játszik.
Mint az ismert az idei bajnokságtól az NB-I es egyesületek kötelesek csapatot indítani az NB-III-ban. A klubok a harmadik osztályban szerepeltetik a tartalék együttesüket.
A tartalék csapatban maximum három olyan labdarúgó szerepelhet, aki tagja az NB I-es csapat keretének, és az adott hétvégi fordulóban nem lépett (nem lép) pályára élvonalbeli bajnoki meccsen. Az NB III-as együttesben csak a Nyíregyháza Spartacus igazolt labdarúgója játszhat. Életkorúk is kötött, a három felnőtt keretből érkező focistán kívül a többiek csak1985. január 1. után (de legalább 1991. január elseje előtt) született játékosok lehetnek.
Mint arról már korábban írtunk az NB III-ban szereplő csapat edzője Balogh Zoltán lesz, aki tagja a klub szakmai stábjának is. A szakember a keret állandó tagjaiként számít azokra, akik az elmúlt bajnokságban vagy előtte, az ifi A csapatból „kiöregedtek”. Mellettük szerepet kaphatnak ifjúsági korú tehetséges focistáink is, valamint az élvonalbeli keretből érkező három labdarúgó. Az ifi A csapat edzője Szatke Zoltán lesz, aki ugyancsak tagja a szakmai teamnek.
A Nyíregyháza Spartacus Football Club vezetése helyszínt keresett a tartalék csapat meccseinek. Mint írtuk korábban Rakamaz és Kisvárda város vezetőivel tárgyaltak erről. Végül a klub vezetése Farkas Ernővel Rakamaz polgármesterével egyezett meg. A szomszédos város első embere arra is ígéretet tett, hogy az önkormányzat támogatja a tartalék csapat működését. A csapat fantázia neve: Nyíregyháza-Rakamaz Spartacus
A harmadosztályú bajnokságban az őszi szezon augusztus 18-án kezdődik. A verseny kiírás szerint a tizenhat NB I-es tartalék csapattal együtt, 116 együttes szerzett jogot az indulásra a hat csoportban. A létszám a következő (2008-2009.) bajnokságban 96-ra szűkül. Az élvonalbeli klubok tartalék csapatai is feljuthatnak és kieshetnek. Az NB-I-ből jövőre kieső együttesek a következő bajnokságra elvesztik a tartalék csapat indulási jogát, és az NB-I. újoncai léphetnek a helyükre.
A tartalék csapatban maximum három olyan labdarúgó szerepelhet, aki tagja az NB I-es csapat keretének, és az adott hétvégi fordulóban nem lépett (nem lép) pályára élvonalbeli bajnoki meccsen. Az NB III-as együttesben csak a Nyíregyháza Spartacus igazolt labdarúgója játszhat. Életkorúk is kötött, a három felnőtt keretből érkező focistán kívül a többiek csak1985. január 1. után (de legalább 1991. január elseje előtt) született játékosok lehetnek.
Mint arról már korábban írtunk az NB III-ban szereplő csapat edzője Balogh Zoltán lesz, aki tagja a klub szakmai stábjának is. A szakember a keret állandó tagjaiként számít azokra, akik az elmúlt bajnokságban vagy előtte, az ifi A csapatból „kiöregedtek”. Mellettük szerepet kaphatnak ifjúsági korú tehetséges focistáink is, valamint az élvonalbeli keretből érkező három labdarúgó. Az ifi A csapat edzője Szatke Zoltán lesz, aki ugyancsak tagja a szakmai teamnek.
A Nyíregyháza Spartacus Football Club vezetése helyszínt keresett a tartalék csapat meccseinek. Mint írtuk korábban Rakamaz és Kisvárda város vezetőivel tárgyaltak erről. Végül a klub vezetése Farkas Ernővel Rakamaz polgármesterével egyezett meg. A szomszédos város első embere arra is ígéretet tett, hogy az önkormányzat támogatja a tartalék csapat működését. A csapat fantázia neve: Nyíregyháza-Rakamaz Spartacus
A harmadosztályú bajnokságban az őszi szezon augusztus 18-án kezdődik. A verseny kiírás szerint a tizenhat NB I-es tartalék csapattal együtt, 116 együttes szerzett jogot az indulásra a hat csoportban. A létszám a következő (2008-2009.) bajnokságban 96-ra szűkül. Az élvonalbeli klubok tartalék csapatai is feljuthatnak és kieshetnek. Az NB-I-ből jövőre kieső együttesek a következő bajnokságra elvesztik a tartalék csapat indulási jogát, és az NB-I. újoncai léphetnek a helyükre.