Rákospalotán vizitál a Szpari

Egy hét szünet után folytatódik a bajnokság. A Nyíregyháza Spartacus szombaton Rákospalotán folytatja a tavaszi sorozatot.

Soproni Liga, 21. forduló

 REAC - Nyíregyháza Spartacus

Április 4. szombat, 19.00

Budapest, Budai II László Stadion

Vezeti: Bognár Tamás, asszisztensek: Kovács Zoltán, Huszár Balázs

 

 

Az élvonalban negyedszer találkozik a két klub, de először csapnak össze a REAC otthonában. 2007-ben az idénynyitó mérkőzésen 2-0-ra nyert a Spartacus. A második meccset Sopronban játszotta a két együttes, akkor még nem volt világítás Rákospalotán, ezért kellett a nyugati határszélre utazni. A REAC már 2-0-ra vezetett, de a hajrában egyenlített a vendég gárda. A harmadik meccsen ősszel 4-0 volt a végeredmény, Apostu mesterhármasa után Shevel szép fejesgóljával alakult ki a végeredmény.

A REAC csapatában focizik a nyíregyházi Ambrusz Árpád, aki nevelő egyesületétől februárban került a fővárosba. Jeremiás Gergő az NB II-ben bajnok Spartacusban szerepelt, de egy operáció és az azt követő rehabilitáció miatt keveset játszott. A REAC szakmai stábjának tagja Nagy Sándor, aki a Spartacus színeiben szerepelt az ezredforduló éveiben.

A vendéglátóknál a korábbi három meccsen Aczél Zoltán ült a kispadon, de az őszi távozott, és tavasszal Hevesi Tamás váltotta. A fővárosi csapat hazai pályán ebben a bajnokságban még nem nyert. Két győzelmüket idegenben, Pakson (1-3) és a Hungária körúton (0-2) szerezték. Tavasszal egyszer szerepeltek hazai pályán, akkor 1-1-re végeztek a Győr ellen. Legutóbb Székesfehérváron négy gólos vereségbe futottak bele.

Bognár játékvezető legutóbb Kecskeméten fújt a Szparinak.

 

A Spartacus legutóbbi összeállítása: Illyés - Perényi, Odrobéna, Hegedűs, Cornaci - Zabos, Imedashvili, Minczér, Ramos - Stojkov, Apostu

Mboussi és Goia eltiltása lejárt.

Sérült: Lazareanu

Eltiltott: Odrobéna Péter 20. fordulóban kiállítva, 2/0 bajnoki meccs, Miskolczi László 20. fordulóban 5. sárga 1/0 bajnoki

4 sárga: Goia, Minczér