Ramos volt a mezőny legjobbja

Révész Attila szokás szerint kicsit részletesebben is elemezte honlapunknak a szombati meccset és a játékosok teljesítményét.
- Az első félidőben a játéknak voltak olyan periódusai, amelyek kifejezetten tetszettek. Sajnos a labdaszerzést, letámadást nem úgy valósítottuk meg, ahogy szerettük volna, nem voltunk elég agresszívek. Többen kényelmesen fociztak. Hazai pályán most először azt is éreztem egy idő után, hogy az esélyesség nyomasztotta a csapatot. Ezeken a meccseken sokkal agresszívabban kell fociznunk, és jobban rá kell erőltetnünk az akaratunkat az ellenfélre. Ezen a téren még van mit változtatnunk.

- Az ellenfelet az első félidőben gyakran eladott labdákkal húztuk magunkra.
- Most tavasztól igyekszünk támadóbb szellemű focit játszani, nem a biztonsági megoldásokat kérjük a játékosoktól. Azt akarjuk, hogy keressék az előre játék lehetőségeit. Ebben benne van a hibázás lehetősége, a nagyobb rizikó. De ezt el kell vállalnunk. Ugyanakkor az ellenfél is hibázott. Ők egyértelműen arra rendezkedtek be, hogy felívelésekből alakítsanak ki helyzeteket, a védelmünknek elsősorban a levegőben kellett jeleskednie. A hibák ellenére is azt gondolom, hogy ez a járható út, amelyen most elindultunk, ezt igényli a közönség, a vezetők, és magam is.

- Folytassuk a második félidő elemzésével.
- Nagyjából hasonló volt, mint korábban a Diósgyőr ellen. De most nem kaptunk gólt. Ekkor éreztem azt, hogy a teher bénította a játékosainkat. A Siófok is két támadót hozott és kockáztatott. Ekkor nem tudtuk a középpályán uralni a játékot, illetve említettem, hogy a Siófok az előreívelésekkel próbálkozott.

- A játékosok teljesítményét hogy értékeled?
- Filip jól teljesített, bár azt azért látszik rajta, hogy több hónap után először védett bajnoki meccsen. Zaleh zakatolt végig, tudjuk, hogy neki a munkabírása az erőssége, nem a technikai tudása, ezzel együtt megoldotta a feladatát. A második félidő végén rengeteg labdát szerzett. Mboussi a védelemben remekül játszott, egyre jobban teljesít. Ambrusz Árpi válla kifordult, és érezte korábbi sérülését, ennek is tulajdonítható, hogy halványabban teljesített. Perényi meg se közelítette azt, amit korábban nyújtott. Nagyon távol volt az embertől, nem nagyon lépett be a támadásokba, kényelmesen focizott.
szpari_siofok_ramos_080426_246_20080429203601_940.jpg
A középpályáról Ramost kell kiemelnem. Az elején volt két hibája, azt követően viszont hiba nélkül játszotta végig, de utána a mezőny legjobbja volt. Fiatal, nagy munkabírású, és a játékinteligenciájából is mutatott valamit. A könnyelműségről kell leszokni. Állandóan úton van, és a labdaszerzései néha bravúrosak. Egyedül meg tudja oldani a szűrő szerepét.
Lippai Ákoson is láttam a kényelmesség jeleit, vagy elfáradt a tavaszi sorozatban. Adott egy szép gólpasszt, de ez Ákostól még nem elég. Zabos Attila az első félidő második részében talált magára, voltak remek labdaszerzései, az egyik a második gólunk előtt. Összességében még nem tudott annyit hozzátenni, mint máskor. Granát Balázs, mintha egy hét alatt elveszítette volna a formáját, az első félidőben nem volt igazán jó beadása. Visszafelé sem zárta le jól a területet, ami dicséretes, hogy küzdött, harcolt. Miskolczi Laci szélen és középen is többször kivágta a hosszú sprintet, sokat dolgozott. Ő bizonyítja, hogy ez a dinamika és ez a hozzáállás viheti előre a csapatot. Ő is a jók közé tartozott ezen a mérkőzésen. Dossot ütötték, faragták rendesen, egyedül őrlődött a magas védők közt. Fejelt egy gólt, úgy hogy mindent megtett, ő is jól focizott.
A cserék közül Dejan ezúttal nem lebndített a csapaton, lehet, hogy a sérülés is hatással volt erre, bár az orvos is úgy látta, hogy focizhat, Dejant se kellett bíztatni. Hegedüs Tibi amikor bejött, stabilitást adott a középpályán, egyértelműen jól teljesített, jól állt be. Ramost egy kicsit előbbre tudtuk küldeni, hogy már elől letámadja a vendégeket. Nagy Dávid személyében egy újoncot avattunk. Ő tehetséges játékos, ha indul a következő Liga-Kupa akkor még több lehetőséget fog kapni. Szoknia kell a ritmust, az iramot és a párharcokat. Bízom benne, hogy ebből a többi fiatal is erőt merít. Akkor Nyíregyházán hosszútávra biztosíthatjuk az élvonalbeli szereplést.