Rangsor, a játszott idő alapján, 3. rész
Az őszi mérkőzéseinken hat játékosunk szerepelt legalább ötszáz percig, de ezernél kevesebbet, most az ő statisztikájukat ismertetjük.
Sorozatunk első két részében arról a hét a játékosról írtunk, akik ezernél több percig voltak pályán az őszi bajnoki meccseinken. A mérkőzéseken töltött időt tekintve hatan követik őket, akik ötszáz percnél többet játszottak.
Lippai Ákos a nyolcadik a játszott idő rangsorban 892 perccel. Tizenegy mérkőzésen szerepelt, tízszer volt a kezdőben, kilenc meccset végig is játszott. Az idény közben többször sérülés miatt hagyott ki bajnoki meccseket. Először a hetedik fordulóban az Újpest ellen hiányzott a kezdőből, és nem szerepelt a következő bajnokin Diósgyőrben, itthon a DVSC ellen csereként lépett pályára. Hiányzott az utolsó két meccsről is.
A REAC ellen a csapat első hazai gólját szerezte, egy emlékezetes találatával. Három gólpasszt is adott. Az elsőt a gólja után ugyancsak a REAC elleni meccsen, bal oldali szabadrúgást ívelt a kapu elé, amit Bagoly Gabi bólintott a hálóba. A következő passzt jobb oldali szögletből adta, a Győr elleni meccsen, ezt Hegedüs fejelte a kapuba. A harmadik gólt eredményező átadása Siófokon volt, amikor betört a labdával a tizenhatoson belülre, és visszapasszolt Szilágyinak, aki ezt első élvonalbeli találatával hálálta meg.
George Menougong 885 percet töltött a pályán. Tizenhárom meccsen szerepelt, csak a REAC és a Győr elleni találkozóról hiányzott, ez utóbbiról a paksi kiállítása miatt. Tizenegyszer volt a kezdőben, először a Fehérvár ellen. Négy meccsen végig pályán volt.
A gólját a DVSC-nek rúgta Montvai passzából.
Miskolczi László 782 percet játszott. Tizenhárom meccsen szerepelt ő is. Tatabányán és Pakson hiányzott. Tízszer volt a kezdőben és két meccset játszott végig. A gólját Sopronban szerezte egy távoli lövésből. Két gólpassza is volt. Mindkettő jobb oldali szögletrúgás, az első az Újpest ellen, és Zaleh fejelte be, míg a második a Vasas ellen ezt Montvai értékesítette.
Dejan Vukadinovic 762 percet töltött a pályán. Ő is tizenhárom meccsen szerepelt. Sopronban és Pakson nem került a csapatba. Hétszer volt kezdő, és négy meccset játszott végig. A gólját a ZTE ellen szerezte. Lippai nagy bedobása után George-hoz került a labda, de őt ketten is próbálták szerelni, míg Dejan a kapuba vágta a labdát. Egy gólpassza is volt. Ez volt a Szpari következő gólja a ZTE elleni meccs után. A Vasas ellen George indításával ugrott meg a bal oldalon, és beadását Szilágyi fejelte a léc alá.
Minczér Tibor bajnoki meccsen 758 percig szerepelt. Csak a Fehérvár elleni meccsen nem játszott. Csak Cornci játszott nála több meccsen, Zaleh és Lazareanu szintén 14 találkozón volt ott. Hatszor volt a kezdőben ezt a hat meccsét mind végig is játszotta.
Montvai Tibor 710 perc lehetőséget kapott. Két meccsről hiányzott amikor megsérült, Siófokon, és a következő ZTE elleni meccsen. Hétszer volt a kezdőben, és négy találkozón szerepelt végig. Ő rúgta az őszi első gólt – Tatabányán tizenegyesből-, és az őszi utolsót, a Vasas ellen is ő fejelte. Mint az írtuk az előbb, a DVSC ellen George-nak adott gólpasszt.
Tizenhárom játékosunk van, aki hétszáz percnél többet focizott. Ebből a tizenhárom játékosból a Szpari leggyakoribb kezdő őszi csapatát is összeállíthatjuk.
A sorból csak Szilágyi Norbert hiányzik, aki 455 percet volt pályán, 11 meccsen szerepelt. Négyszer volt kezdő, egy találkozót játszott végig. Két gólt is jegyez. Siófokon és itthon a Vasas ellen talált be.
Ő vele együtt meg van az a tizennégy játékos, aki a cseréket is számítva a legtöbbször szerepelt a meccseken. Itt jegyezzük meg, hogy Révész Attila csak egy mérkőzésen –Diósgyőrben, ahol nagyon sok hiányzó volt- nem használta ki a három csere lehetőségét.
Hozzátehetjük, hogy a legtöbbet szereplő tizennégy játékosból tizenketten a bajnokcsapatunknak is a tagjai voltak! Rajtuk kívül Filip Lazareanu és Ivan Zaleh vált ebben az idényben alapemberré a Szpariban.
Sorozatunk következő befejező részében azokról a játékosokról olvashatnak, akik ötszáz percnél kevesebbet játszottak.
Lippai Ákos a nyolcadik a játszott idő rangsorban 892 perccel. Tizenegy mérkőzésen szerepelt, tízszer volt a kezdőben, kilenc meccset végig is játszott. Az idény közben többször sérülés miatt hagyott ki bajnoki meccseket. Először a hetedik fordulóban az Újpest ellen hiányzott a kezdőből, és nem szerepelt a következő bajnokin Diósgyőrben, itthon a DVSC ellen csereként lépett pályára. Hiányzott az utolsó két meccsről is.
A REAC ellen a csapat első hazai gólját szerezte, egy emlékezetes találatával. Három gólpasszt is adott. Az elsőt a gólja után ugyancsak a REAC elleni meccsen, bal oldali szabadrúgást ívelt a kapu elé, amit Bagoly Gabi bólintott a hálóba. A következő passzt jobb oldali szögletből adta, a Győr elleni meccsen, ezt Hegedüs fejelte a kapuba. A harmadik gólt eredményező átadása Siófokon volt, amikor betört a labdával a tizenhatoson belülre, és visszapasszolt Szilágyinak, aki ezt első élvonalbeli találatával hálálta meg.
George Menougong 885 percet töltött a pályán. Tizenhárom meccsen szerepelt, csak a REAC és a Győr elleni találkozóról hiányzott, ez utóbbiról a paksi kiállítása miatt. Tizenegyszer volt a kezdőben, először a Fehérvár ellen. Négy meccsen végig pályán volt.
A gólját a DVSC-nek rúgta Montvai passzából.
Miskolczi László 782 percet játszott. Tizenhárom meccsen szerepelt ő is. Tatabányán és Pakson hiányzott. Tízszer volt a kezdőben és két meccset játszott végig. A gólját Sopronban szerezte egy távoli lövésből. Két gólpassza is volt. Mindkettő jobb oldali szögletrúgás, az első az Újpest ellen, és Zaleh fejelte be, míg a második a Vasas ellen ezt Montvai értékesítette.
Dejan Vukadinovic 762 percet töltött a pályán. Ő is tizenhárom meccsen szerepelt. Sopronban és Pakson nem került a csapatba. Hétszer volt kezdő, és négy meccset játszott végig. A gólját a ZTE ellen szerezte. Lippai nagy bedobása után George-hoz került a labda, de őt ketten is próbálták szerelni, míg Dejan a kapuba vágta a labdát. Egy gólpassza is volt. Ez volt a Szpari következő gólja a ZTE elleni meccs után. A Vasas ellen George indításával ugrott meg a bal oldalon, és beadását Szilágyi fejelte a léc alá.
Minczér Tibor bajnoki meccsen 758 percig szerepelt. Csak a Fehérvár elleni meccsen nem játszott. Csak Cornci játszott nála több meccsen, Zaleh és Lazareanu szintén 14 találkozón volt ott. Hatszor volt a kezdőben ezt a hat meccsét mind végig is játszotta.
Montvai Tibor 710 perc lehetőséget kapott. Két meccsről hiányzott amikor megsérült, Siófokon, és a következő ZTE elleni meccsen. Hétszer volt a kezdőben, és négy találkozón szerepelt végig. Ő rúgta az őszi első gólt – Tatabányán tizenegyesből-, és az őszi utolsót, a Vasas ellen is ő fejelte. Mint az írtuk az előbb, a DVSC ellen George-nak adott gólpasszt.
Tizenhárom játékosunk van, aki hétszáz percnél többet focizott. Ebből a tizenhárom játékosból a Szpari leggyakoribb kezdő őszi csapatát is összeállíthatjuk.
A sorból csak Szilágyi Norbert hiányzik, aki 455 percet volt pályán, 11 meccsen szerepelt. Négyszer volt kezdő, egy találkozót játszott végig. Két gólt is jegyez. Siófokon és itthon a Vasas ellen talált be.
Ő vele együtt meg van az a tizennégy játékos, aki a cseréket is számítva a legtöbbször szerepelt a meccseken. Itt jegyezzük meg, hogy Révész Attila csak egy mérkőzésen –Diósgyőrben, ahol nagyon sok hiányzó volt- nem használta ki a három csere lehetőségét.
Hozzátehetjük, hogy a legtöbbet szereplő tizennégy játékosból tizenketten a bajnokcsapatunknak is a tagjai voltak! Rajtuk kívül Filip Lazareanu és Ivan Zaleh vált ebben az idényben alapemberré a Szpariban.
Sorozatunk következő befejező részében azokról a játékosokról olvashatnak, akik ötszáz percnél kevesebbet játszottak.