Remek teljesítmény volt
Révész Attila a Szpari klubmenedzsere gartulál a játékosainak a vasárnap esti idegenben kivívott győzelemhez. Nyíregyháza – Spartacus – foci – szpari.hu
Révész Attila klubmenedzsert kértük arra, hogy értékelje honlapunknak a vasárnapi mérkőzésen látottakat:
- Legelőször is gratulálok a fiúknak, mert remek teljesítmény volt. At első félidőben az elképzeléseinknek megfelelően játszottunk. Sajnos a kontra indításoknál rengeteg hiba csúszott a játékunkba. Ha akkor pontosabbak vagyunk, sokkal több zavart okozhattunk volna. Úgy éreztem néhány játékosunk nem azt nyújtja amire képes, a középpályán nem volt megfelelő a futó munka. Ebben a szakaszban Apostu, Bárányos és Zabos nem azt a teljesítményt mutatta, amit kértünk tőlük. Bogdan Apostut azért cseréltük le, mert nem rendelte alá magát a csapat taktikai feladatainak, nem csinálta meg amit kértünk, és a följátszott labdákat nem tudta jó helyre passzolni.
Második félidőre változtattunk egy kicsit a játékon, Bárányost kihoztuk jobbszélre, ekkor már sokkal jobb teljesítmény mutatott az együttesünk. A csapat ráérzett, hogy pontosan mit is kell tenni, a védelem stabil volt, nem éreztük a padon sem azt, hogy a hazaiak játékában benne lenne a gól.
Lazareanu tette a dolgát, ezúttal nem sokszor kellett bizonyítania. Belényesi játéka javult a Honvéd elleni meccshez képest, egyre jobban érzi ezen a poszton is a játékot. A fejjátéka is nagyon kellett a beíveléseknél. Goia profi módon játszott. Ambrusz néhány bizonytalanságától eltekintve jól dolgozott. Perényi hetek óta megbízható teljesítményt nyújt, nem tudják zavarba hozni.
Hegedüs nagy akarattal küzdött a védő munkája nagyon dicsérhető, a rövidpasszos játékba is jól bekapcsolódott, az előre játékban voltak pontatlan passzai. Ő a jók közé tartozott. Ramos az első félidőben is nagyon sokat mozgott, és ekkkor, Hegedüssel együtt ők tartották a frontot. A második félidőben már fixen a bal oldalon helyezkedett el, az volt a feladat, hogy ott próbáljon labdát szerezni. Az első félidőben még hagytuk, hogy onnan jöjjenek, és a beadásokból kontrázzunk. Ramos ezúttal nagyon pontosan megvalósította, amit kértünk tőle, mert a kezdés után két perccel a bal oldalunkon megszerzett labdájából lőtte a gólt Stojkov. Úgy éreztem, hogy visszaköszönt az a tudatosság, amit kértünk. Zabos Attilának nem nagyon tetszett ez a szerepkör, néhány hosszú sprintje, amiben elfáradt. A második félidőben változott a szerepe, és ebben már teljesen otthonosan mozgott és nagyon jól játszott. Ekkor már erőssége volt a csapatnak. Bárányos Zsolttal most nem voltam elégedett, keveset mozgott az első félidőben. A második félidőre neki is javult a teljesítménye, de nem tudta megismételni a Honvéd elleni játékát.
Aposturól már szóltam, idegenben kicsit gyávának tűnt a játéka, úgy látszik csak a tizenhatoson belül érzi jól magát. Stojkov a mezőnymunkájával nagyon nagy segítségünkre volt, ő is a jók közé tartozott. Azt hiszem önmagához mérten még most sem százszázalékos a teljesítménye, de egyre jobban belelendül és nagy segítségünkre lehet.
Dossonak a csere után volt egy lendületes elfutása, de aztán ő sem győzött meg arról, hogy helye lenne a kezdőben. A technikai hiányosságai mellett, taktikai hibákat is vét. Miskolczi László egy-két megindulással segítette a csapatot, tette a dolgát. Odrobéna az eredménytartására törekedve jött be, a lábában maradt egy gól, a fejjátékban ő is sokat segített a csapatnak.
- Korábban többször is dicsérték a csapatot idegenben vagy televíziós meccsen, de kikaptunk vagy döntetlenre végeztünk. Most a játékunkat nem dicsérték, de nyertünk. Ez azt is jelezheti, hogy a csapat is fejlődött.
- Valóban elegünk volt már abból, hogy a szimpatikus, de kicsit lesajnált vidéki kiscsapat legyünk. Most a játékosok is ráéreztek erre. Azt mondanám, hogy célfotbalt játszottunk, a világon sokfelé játsszák ezt a csapatok. Nem könnyű ezt eredményesen csinálni. Ha tehetjük a hazai meccseinken szeretnénk továbbra is látványos játékkal előrukkolni. Szombaton az örök rivális ellen kell ezt bizonyítanunk.