Révész a csapatmunkát is dícséri
Révész Attila Apostu kiváló egyéni teljesítménye mellett azt emelte ki, hogy a Szpari szombaton csapatként működött, és megvalósította az elképzeléseket.
- Így terveztétek ezt a mérkőzést?
- Ha a győzelemre gondolsz, akkor mindenképpen, mert csak azt tartottuk elfogadható eredménynek itthon a REAC ellen. Ugyanakkor a kiállítás miatt a vártnál könnyebben alakult a mérkőzés. Annak örülök különösen, hogy a sok támadószellemű játékost azt, amit védőfeladatként kaptak, és amit gyakoroltak hét közben, azt a meccsen is teljes mértékben meg tudták valósítani. Ennél azért lesznek nehezebb ellenfelek is. Most a REAC ellenfélként teljesen megfelelt a támadó taktikánknak, a védőik keveset ütköztek, de ez legyen az ő bajuk.
Az is szerencse, hogy Apostu merte vállalni a játékot, és nagyszerű egyéni teljesítménnyel rukkolt ki.
Gondoljunk vissza az egy évvel ezelőtti REAC elleni mérkőzésünkre, akkor pontosan látszik, hogy mennyit fejlődött a csapatunk. Akik tavaly bátortalanok voltak akkor még, mostanra rutinos élvonalbeli focisták lettek. Az érkezők közülll többen is erősítést jelentettek.
- A játékosok teljesítményét hogyan értékelted?
- Filipnek nem sok dolga volt, ezúttal is biztos pont volt a kapuban. Miskolczi Lacinak a védekezésben nem sok tennivalója akadt. Mbouusi és Hegdüs is jól oldotta meg a feladatát, Yves a védekezésben hetek óta jól teljesít, Hegedüs az előrepasszokat is jól oldotta meg. Perényi egyre jobban teljesít, most elégedett voltam a tőle látott játékkal.
A két belső középpályás közül Zabos Attila játszott érettebben. Ramos többet hibázott, ugyanakkor most is ő futotta a legtöbbet. Ha a játékban is okosabban teljesít, akkor nagyobb hasznunkra lehet.
A támadó szekcióban új formációt próbáltunk ki. Három ék mögött volt az irányító, de szabadon cserélhették a helyüket a támadóink. A védekező feladatokat szabtuk meg egyénekre. A védekező munkát is jól teljesítették, ezzel nagyon megnehezítették a REAC játékát. A labdaszerzéseink után nem tudták a támadásainkat követni. Nagy játékkedvvel játszott Bárányos, a második félidőben kidomborodott a technikai fölénye, sajnálom, hogy nem sikerült gólt szereznie, de az előkészítésben végig jeleskedett. Lippai Ákos a nehézségei ellenére is jól teljesített, ilyen mentalitást várok tőle. Dosso láthatóan lelki válságban van, a gólképtlensége miatt, de továbbra is élvezi a bizalmunkat. A játék többi elemében, a labdatartásban, a terület nyitásban most is jól teljesített. Ő az a csatár, aki a hosszabb távú gyors vágtákat is felvállalja, hamar kifárasztva az ellenfelek védőit. A statisztikák szerint ebben ő a legjobb a Soproni Ligában.
Bogdan Aposturól mit mondhatnék? Három gól és egy gólpassz. Már régebben is egy ilyen csatárt szerettünk volna látni a csapatunkban. A teljesítménye értékét növeli, az ismert körülmény.
Az egyéni teljesítmények értékelés mellett, azt látom pozitívnak, hogy csapatként működtünk ismét. Emlékezzünk rá, hogy volt olyan mérkőzésünk, amikor az emberelőnnyel nem tudtunk kellően élni. Most volt türelmünk játszani, megjáratni a labdákat és megvárni a legalkalmasabb pillanatokat a támadásokra. Azt remélem, hogy tudjuk tartani ezt a formát, és Kaposváron növeljük majd a mostani győzelmünk értékét.