Révész Attila a hibákat is látta
Révész Attila:
- Jól kezdtük a meccset, a gólon kívül még két nagy helyzetet is kidolgoztunk. Aztán ellaposodott a játékunk az első játékrészben. Elsősorban akarati tényezők okozták ezt, nem mentek a labdákért a játékosaink, nem ütköztek. A felkészülésnek ebben az időszakában ezt némiképpen indokolja, hogy fáradtak a játékosaink. A rajt előtt két héttel még sem szabad ilyet megengedni. A szünetben jeleztem is, hogy aki nem küzd, az kikerül a csapatból.
A második játékrészben már megértették, hogy mit is várunk. Egy kicsivel többet futottak a játékosaink és ennek meg is lett az eredménye. Sok helyzetet kidolgoztunk, sok kimaradt, de ezt írjuk a fáradtság számlájára. Úgy látom megtaláltuk azt a játékrendszert, ami legoptimálisabb lesz a csapatnak. Két gól előtt a középzónában szereztünk labdát, és ebből induló akció végén született a találat.
Azt meg kell mondjam, hogy elégedetlen vagyok a csapattal. Úgy gondoltam, hogy akarati tényezőkkel nem kell foglalkoznunk, meg lesz a tartás a csapatban. Most úgy látom, hogy többen is kényelmesebbek lettek. Ezt nem engedhetjük meg magunknak.
A kapusoknak most nem sok dolguk volt, a beadásokra kellett figyelniük. Ez alapján a mérkőzés alapján egyikőjük javára sem tudnék dönteni.
A mezőnyjátékosok értékelését két részre osztanám. Az első félidőből csak három játékos teljesítménye – Mboussi, Hegedüs, Perényi – volt elfogadható, a többiek nem teljesítették az élvonalban elvárt szintet.
A második félidőben már újra futottak a fiúk. Feljavult Minczér Tibi, Lippai Ákos és Zabos Attila. A csatárokkal, annak ellenére, hogy gólokat szereztek elégedetlen voltam. Apostun érezhető a fáradtság, ez okozza a rossz befejezéseket. Stojkovval a két gólja ellenére sem voltam teljes mértékben elégedett, mert kerülte az ütközéséket. Iakob nem tudta megvalósítani amit kértem, a szünetben nyomatékosítottam a kérésemet, de ezután sem változtatott, ezért lecseréltem.
Perényit már említettem, a második játékrészre feljavult Cornaci is. Ők ketten sokszor futottak a védelem mögé. Szilágyi adott egy gólpasszt, de szétszórtan focizott.
Azt várom, hogy mindenki az első perctől teljes erőkifejtéssel küzdjön.
Annyit elmondhatunk még, hogy korán gólt szereztünk, és ez kicsit meg is nyugtatta a csapatunkat.