Révész Attila a közeljövő terveiről

Révész Attilához több kérdés is érkezett fórumunkon, ezért arra kértük a klubmenedzsert válaszoljon ezekre a honlapunkon. Nyíregyháza - Spartacus - szpari.hu

Révész Attilához több kérdés is érkezett fórumunkon, ezért arra kértük a klubmenedzsert válaszoljon ezekre a honlapunkon, mivel a tervbe vett on-line interjút későbbre halasztottuk.

 

- Többen kérdezték rendeződik-e a klub anyagi helyzete?

- Nagyon borús a kép. Most arra koncentrálunk, hogy ezt a bajnoki évet gondok nélkül befejezzük. A decemberi béreket is hitelből fizettük ki. Az elsődleges célunk ezeknek a tartozásoknak a visszafizetése. A decemberben kapott pénzt minél hamarabb szeretnénk visszaadni.

Hosszú távon át kell gondolni a tevékenységünket. Minél több fiatal, saját nevelésű focistát be kell építeni a csapatba. Ha ez nem sikerül, akkor baj lehet, mert nincs olyan tőkeerős támogató a csapat mellett, amellyel komoly eredményeket érhetünk el.

 

- Ugyancsak a pénzügyi helyzettel kapcsolatos a következő kérdés. Egyik szurkolónk szerint a városban is akad több tehetős nagyvállalkozó vagy nagyvállalat ezek miért nem állnak a klub mellé?

- Debrecen példáját hoznám fel, ahol ez jól működik. Ott a  városi önkormányzati vagy magán nagyberuházásokon, megrendeléseken dolgozó cégek kötelességünknek érzik támogatni a DVSC-t. Korábban a Kevíz 21 kapcsán már említettem, hogy mi Nyíregyházán csak az ígérgetésekig jutunk el. Debrecenben nem merik megtenni, hogy csak ígérgetnek.

 

- Egy olvasó arról érdeklődött, hogy miért nem támogatja jobban a megye vagy a megyében dolgozó vállalkozók a Spartacust?

- A megye eldöntötte, hogy nem kívánja támogatni a klubunkat. Ennek az oka elég egyértelmű. A megye és a város között óriási a politikai természetű ellentét. Ez minden döntést alapjaiban meghatároz. Azt gondolom, hogy valósan állítjuk, hogy a Spartacus nemcsak a város, de az egész megye labdarúgás kedvelőinek nyújt szórakozási lehetőséget.

 

- Többen is kérdezik lesznek-e még távozók és lesz-e új érkező?

- Távozók még lehetnek. Csak olyan játékost tudunk igazolni, akiért nem kell fizetni átigazolási díjat. Egy ballábas focista mindenképpen kellene a csapatba. Ketten jönni fognak próbajátékra, aztán majd meglátjuk.

 

- Egyik fórumozónk azt kérdezte mi a terve a szakvezetésnek Dossoval, azt sem titkolta, hogy elégedetlen a játékos őszi teljesítményével.

- Kétségtelenül gyengébb a teljesítménye. Amikor ideérkezett akkor sokkal jobban akart és hajtott, aztán őszre megcsappant a lendülete. A Ramadan idején fizikailag is legyengült, ez is meglátszott a teljesítményén.

 

- Arról érdeklődik egy szurkolónk várható-e új játékos érkezése Kijevből?

- Van kiszemeltünk, de ez is anyagi kérdés. Sokan azt gondolták Shevel ingyen volt itt. Ezzel szemben mi fizettük a bérét. Annyi a két klub közötti különbség, hogy az ő ottani bére nálunk az első kategóriás bérek közé tartozott. Nem tudjuk ekkora összegre lesz-e keretünk?

 

- Volt egy szakmai természetű kérdés is. Egyik szurkolónk arról írt, hogy gyakran mérkőzés közben is hullámzó volt a csapat teljesítménye. Ennek az okára lenne kíváncsi.

- Ebben a tekintetben nem tudtunk a magyar mezőny átlaga fölé nőni, sajnos ez a magyar bajnokságban gyakori, de még külföldön is elő fordul.

 

- Azt is megkérdezték, hogy reménykedhetnek-e a szurkolók nemzetközi szereplésben, ami most a bajnoki helyezésünk alapján akár reálisan kitűzhető cél is lehetne? Vagy elégedjenek meg a szurkolók az élvonalbeli tagsággal?

- Váratlanul jött ez az őszi sikeres szereplés. Amikor elkezdtük az évet, a legfontosabb célunk az volt, hogy fel se merüljön a kiesés réme, ami a második élvonalban töltött évben gyakran előfordul az újoncnál. Ezt messze túlteljesítettük, így érthető a szurkolók várakozása. De úgy érzem a nemzetközi porondhoz több feltételnek is teljesülni kell. Az anyagiakról volt szó, de a klub körüli teljes infrastruktúrát is tovább kell építeni, hogy kiléphessünk a nemzetközi porondra.