Révész Attila értékelése az első meccs után

Mindent összevetve a mérkőzés elérte a célját, azt mutatja jó úton haladunk. Vannak nagyon fontos tanulságai is.
Jó választás volt ellenfélnek a szlovák bajnokság ötödik helyzettje. Olyan focit játszanak, ami közelebb van az európai szinthez, mint ami most Magyarországon tapasztalható. A játékukat erőszakosság, gyorsaság, dinamizmus jellemezte. Sok játékosuknál ez remek technikai felkészültséggel párosult. Úgy gondolom, ebből csak tanulhattunk.
A mi játékunkban időszakonként érezhető volt a fáradtság, és hogy nem tudtuk felvenni velük a versenyt. Az új játékrendszert is szoknia kell a csapatnak. Hozzátartozik, hogy a meccs elején Dejan révén nekünk volt egy százszázalékos helyzetünk. Ha azt értékesíti, az eredmény is másképpen alakulhatott volna.
A gólt egyéni hibákból kaptunk, két védőnknél is gyorsabban reagált a hazai játékos a gól előtt. A kassaiaknak ezenkívül még volt két ziccerük, de nekünk is volt lehetőségünk. Az eredménnyel nem lehetünk elégedettek. Azért a játékunkban voltak bíztató jelek. Sok hibánk is kiütközött, amiket ki kell javítanunk.

Illyés remekül oldotta meg a feladatát. Árpinak szokatlan volt a szerepkör, nem is bírta végig erővel. A belső kettősünk Cséke és Bagoly bizonytalanabb volt, Cornaci megállta a helyét.
A középpályán Zabos jól kezdett, de sajnos egy ártatlan szituációban megsérült. Most úgy tűnik, hogy súlyosan. Nagy veszteség lenne, ha hosszabb távra kiesne a munkából.
Kovács Bélának szoknia kell a játékunkat. Látszik, hogy képzett labdarúgó, de nehezen tudott alkalmazkodni az ellenfél játékához. Hegedüs amíg bírta, a védekezésben jól teljesített. Vukadinovic a vonal mellett nem tudott pluszt adni, sok hibája volt. Nem tudta megverni az emberét. Perényi láthatóan a biztonságra törekedett, nem tudott pluszt teljesíteni, az előre játékban a dinamikáján változtatni kell. Lupascu ékben elől jól teljesített. Bár nem szerzett gólt, de az összjátékban nagyon aktív részese volt a csapatnak, ha nem is voltlátványos a játéka. Minczér Tibi hasznosan teljesített, jó benyomást tett rám. Miskolczi Laci is jól kezdett, a második félidő elején sokat lendítettek a középpályás játékunkon, ekkor uraltuk a játékot. Miskolczi ezután érthetetlen módon a külső körülményekkel kezdett foglalkozni, dühöngött, nem a focival foglalkozott, a bírót szidta, az ellenfelet bántotta.
Montvai nem tudott beilleszkedni, tíz perccel a beállása után egy ütközés miatt cserét kért. Sava ahogy beállt, úgy jött le. Említésre méltó momentuma sem volt. Ha csak az nem, hogy rajta kényszerítőztek a hazai játékosok. Még kap néhány lehetőséget, ha nem él vele, akkor megválunk tőle.
Több játékos most nem kapott lehetőséget, ők otthon dolgoztak, edzettek. Úgy gondolom, hogy annak nincs értelme ha nyolc-kilenc játékost cserélünk a szünetben. Meccs terhelést kell kapnia a játékosoknak. Lippai kisebb sérülése miatt nem szerepelt, Zaleh helyén most Ambrusz Árpit próbáltuk ki.

Szomorú pillanat volt ezen a barátságos mérkőzésen, amikor a meccs hajrája előtt az indulatok elszaladtak. Bagoly Gabi a kispadon mutogató emberekre megorrolt és dulakodásba kezdett. Lecseréltük, hogy megelőzzük a további gondokat, és tíz emberrel fejeztük be a mérkőzést.
Mindent összevetve a mérkőzés elérte a célját, azt mutatja jó úton haladunk. Vannak nagyon fontos tanulságai is. Az első és legfontosabb a foci és a csapat iránti alázat minden játékos részéről. A fegyelmezettségünk meglepő módon most lazult, és ezen mindenképpen változtatnunk kell. Fegyelemnek és összeszokottságnak kell uralkodnia a pályán. Aki ezt nem tudja betartani, legyen szó bárkiről is, annak nincs helye a csapatban.