Révész Attila értékelése, (Honvéd – Szpari 4-2)

Tíz emberrel kezdtünk el focizni. Most kísérletezésre akarjuk felhasználni a liga meccseket, ki kell próbálni a kiszemelt játékosokat- mondta Révsz Attila.
Révész Attila: - Bár az eredmény nekünk nem a legkellemesebb, egy remek pályán sikerült egy jó mérkőzést vívni. Mindkét csapat felszabadultabban játszott. Ezúttal értelemszerűen nem volt annyira szigorú taktikai szabályok közé szorítva a játékunk. Az is meglátszott, hogy kényszerűségből a védelem nem a legtökéletesebb összeállításban állt föl, és a két támadó is először játszott tétmeccsen. Ismeretlen volt a csapat összetétele, látszott, hogy még nem szokták meg egymást a játékosok. Ezzel szemben a Honvéd a legjobb csapatát állította ki. Az első öt percben az összeszokottság hiánya a kapott gólokban is megmutatkozott. Ekkor még nem igazán tudtuk, hogy milyen rendezvényen vagyunk. Ez ki is hatott az első félidőre, kaptunk egy elkerülhető gólt, de kaphattunk volna még kettőt. A félidőben rendeztük a sorokat. Nagyon „szerencsésen” alakult ezután a mérkőzés, kiállítottak egy embert, de tíz emberrel elkezdtünk focizni és futni. Eredménye is lett. Ekkor bevittem Szilágyit, arra gondolva, hogy az egyenlítés is sikerülhet, ehelyett egy buta hiba miatt egy újabb gólt kaptunk. Mi most a Liga Kupát kísérletezési célokra is fel akarjuk használni, tudjuk, hogy a keretünk nem olyan, mint a Honvédé, akik meg akarják nyerni ezt a sorozatot.

Erdélyi Mikin meglátszott, hogy sokat kihagyott, nem akarom bántani, de talán két gólban is benne volt, bizonytalankodott. Lazareanu jól teljesített. Zaleh játékán látszott, hogy az egész idényt végig játszotta, már nem tudott úgy koncentrálni, sokszor mögé tudtak futni. Hegedüs Tibi még a Honvéd ellen játszott bajnokin sérült meg, és két hetet kihagyott, de kénytelenek voltunk játszatni, éráadásul nem is megszokott posztján, most is fájlalta a bokáját, már le akartuk cserélni. Sipos Tamás szinte az egész szezont kihagyta, többször határozottan lépett közbe, de sajnos középen nem tudták egymást jól kiegészíteni, megérteni, és könnyen befutottak mögéjük. Cornaci játékán is látszott, hogy hét elején pár edzést kihagyott. Dejan most is felszabadultan, nagy kedvvel focizott, és amikor kényszerűségből jobb hátvédet játszott ott is jól teljesített, a csapat legjobbja volt. Zabos Attila elszürkült most a mezőnyben. Minczér Tibi viszonylag jól játszotta meg a labdákat, a helyezkedéseivel a védekezésben voltak hibák. George ma nem tudott jó teljesítménnyel kirukkolni.
Apostuban látom azt, amit Moldovanban szerettünk volna látni, inkább illeszkedik a stílusunkba, mint bárki akit eddig kipróbáltunk. Ezentúl nagyon kellemetlen ellenfél a védőknek. Úgy látom segítségünkre lehet, és Montvaira is jó hatással volt. Ő is jól teljesített csereként. Igor Ruzsak nem nyújtott olyan teljesítményt, amivel bizonyított volna, de láthatóan erőnlétben is lemaradásban van. Később döntünk a sorsáról, még adunk neki esélyt mérkőzésen is. Ezt az időszak az, amikor keresgélünk, az edzéseken tapasztaltak alapján Ruzsaknak voltak olyan megoldásai, ami alapján úgy gondoltuk, hogy jó lesz, most a meccsen ezt nem kaptuk vissza. Apostu az edzéseken nyújtott kevesebbet, és ő a mérkőzésen szerepelt jól.