Révész Attila győzelmet vár

Szombaton keleti rangadó lesz a stadionban. A DVTK elleni meccs előtt már tizenkettőkor kinyit két pénztár. Nyíregyháza - Spartacus - szpari.hu

Este hatkor kezdődött az utolsó edzés a rangadó előtt. Szilágyi most még nem vett részt a játékban, és Minczér Tibi is hiányzott, aki lágyék sérüléssel bajlódik. Ivan Zaleh már játszott is ezen az edzésen, már ő is bevetésre kész. Az edzés után Révész Attilát kérdeztük a szombati meccsről.

 

- Keleti rangadó következik: a mérkőzés. Tavasszal megnyertük a meccset.

- Természetesen most is a győzelem a cél. Szeretnénk jó focit is játszani, még ha tudjuk is, hogy nem lesz könnyű meccs, mert a diósgyőriek számára is nagyon fontosak a pontok, és nekik is presztizs csata a szombati találkozó. Ők is biztosan kettőzött erővel fognak küzdeni. Ismerjük a játékosaikat, én úgy érzem, a mi gárdán nagyobb erőt képvisel. Az a kérdés, hogy tudjuk majd ezt a pályán érvényesíteni.

Könnyű sikerre nem számíthatunk, mert egy betömörülő védelmet nem egyszerű felbontani. A türelem nagyon fontos lesz, nem szabad kapkodni. Most a három pontnál nincs fontosabb. Remélem nem fogjuk lebecsülni az ellenfelet. A kontráikra nagyon kell figyelnünk majd. A múlt héten a fehérváriak négyszer vitték a labdát Kötelesre, de a kapus ezeket semlegesítette, remélem mi gólokat szerzünk hasonló szituációkból. Úgy látom, hogy lendületes a csapat, jó formában vagyunk, itthon játsszunk, így minden lehetőség adott a győzelemhez.

 

Marad az a felállás, amit az utóbbi meccseken már megszoktunk?

Igen, egyre jobban tudjuk alkalmazni, nem változtatunk rajta.

 

- A csapat sem változik?

- Csak a védelem közepén változtatunk, Ambrusz helyén most Mboussi szerepel.Árpi is jól teljesített az utóbbi két bajnoki meccsen, de mivel hosszú kihagyás után kapta a terhelést, szakmailag is indokolt a pihentetése. Perényi marad a védelem bal oldalán, nem lenne igazságos, ha Cladio kerülne vissza. Az idén nincs olyan formában, mint tavasszal volt, Perényi jól helyettesítette, jól segítette a támadásokat. Belényesi is jól teljesít a jobb hátvéd helyén, különösen fizikailag és a fejjátékban vagyok vele elégedett. De a többi poszton sem látom okát a változtatásnak. Most olyan helyzetbe kerültünk, hogy ha valaki kikerül a csapatból kiállítás vagy sérülés miatt, akkor meg kell küzdenie azért, hogy újra visszakerüljön. Aminek örülök, hogy míg korábban könnyen sértődés lett abból, ha valaki kimaradt, most már a többség elfogadja, hogy meg kell küzdeni a csapatba és a keretbe kerülésért.

 

Várható összeállítás: Lazareanu - Belényesi, Mboussi, Goia, Perényi - Zabos, Hegedüs, Ramos - Bárányos - Stojkov, Apostu