Révész elégedetlen az „árnyék” csapattal

Révész Attila klubmenedzser nem titkolja, hogy elégedetlen a fiatalok NB III-ban nyújtott teljesítményével. - Nyíregyháza - Spartacus - szpari.hu

A Nyíregyháza Spartacus NB III-as csapata a Tisza csoportban a hetedik helyen zárta az őszt, nyolc győzelmet szereztek és hétszer vesztettek. Révész Attila klubmenedzser nem titkolja, hogy elégedetlen a fiatalok teljesítményével.

- Több játékosunkat is visszahoztuk, hogy megerősítsük a keretet. Az élbolyba vártuk a csapatot, de még gyengébben szerepeltek mint tavaly. 

Elmondtam korábban, hogy a klub gazdasági lehetőségeit ismerve nagyon fontos, hogy saját nevelésű játékosokkal bővítsük a keretet.

Mi továbbra is azt szeretnénk, ha évente legalább két fiatalt beépíthetnénk a csapatba. Ezért változtatunk a második csapat szakmai irányításán. Balogh Zoltánnal szerződést bontottunk.

Az NB III-as együttes szakmai irányítása teljes összhangban lesz az első csapatéval. A második csapatot tavasszal Szabó András irányítja. Az élvonalbeli együttes szakmai stábjában sem változik a szerepe. Így elképzelhető, hogy lesznek ütközések a két együttes programjai között. 

Ezért Kovács János is tagja lesz a szakmai stábunknak, ő lesz az árnyékcsapatunk edzője. A legutóbb Baktalórántházán tevékenykedő edzőt jól ismerjük, dolgoztunk is vele. Szurkolóinknak sem kell bemutatni a visszatérő szakembert. 

Az árnyékcsapatnál az a célunk, hogy nyárig kiderítsük: a keretből kikre számíthatunk az élvonalban most vagy egy-két éven belül. Az alapozást együtt kezdjük el, de több játékos a rajtig velünk készül. A fiatalok akár már a rajtig beverekedhetik magukat a nagy csapatba. De idény közben is bizonyíthatnak, és feljebb léphetnek a ranglétrán- nyilatkozta a nyíregyházi klubmenedzser.