Sikeres ősz
„Nem mondok újdonságot, hisz a kapott góljaink száma is mutatja, hogy a játéknak a védekező részében teljesítettünk jól”, mondta honlapunknak Révész Attila.
A szpari.hu-nak Révész Attila értékelte a Nyíregyháza Spartacus őszi idényét.
- A csapat nyolcadik helyen zárta a szezont, az ősz egyik meglepetését okozva. Számított erre?
- Az elején még nem tudtuk mire leszünk képesek, akkor óvatosabban fogalmaztunk. Menetközben már láttuk a csapatunk erejét. Még ennek az ismeretében is azt mondom, hogy picit túlzó a helyezésünk. Voltak olyan mérkőzések, amikor a szerencsének köszönhettük a sikert. Olyan is volt, amikor jó játékkal kaptunk ki, Fehérvár és azt Újpest elleni mérkőzésekre gondolok. Összességében nagyon elégedettek lehetünk. A megszerzett huszonkét pont meghatározhatja a tavaszi szereplésünket. Bátrabban alkalmazhatjuk a támadójátékot, felvállalhatjuk a kockázatot. Ehhez néhány játékost is kell igazolnunk- nyilatkozta Révész Attila.
- A szakmai stáb értékelte az őszi teljesítményt. Mivel voltak elégedettek, és milyen hibákat láttak?
- Nem mondok újdonságot, hisz a kapott góljaink száma is mutatja, hogy a játéknak a védekező részében teljesítettünk jól. Ez adta a csapat stabilitását, ez segített az eredményes szerepléshez. A védelemben az összeszokott Bagoly, Ambrusz , Cornaci hármashoz két új labdarúgó, a kapus Lazareanu és jobb oldalon Zaleh csatlakozott. A legtöbb mérkőzésen a védekezésünket a középpályán ketten is segítették, többnyire Zabos és Hegedüs kapta ezt a feladatot. Ők tavasszal is itt fociztak, de most az őszi szezonban váltak ismét alapemberekké az együttesben. A középpálya két szélén és a csatársorban, már sokkal több játékost szerepeltettünk. Sokat próbálkoztunk, de a legjobb megoldást nem találtuk meg. A középpályán nem tudtuk eleget birtokolni a labdát, könnyen elveszítettük, ezért kellett a védekezésre nagyobb hangsúlyt helyezni.
- Hosszú őszi sorozaton van túl a csapat. Mennyire volt kiegyensúlyozott a teljesítmény?
- Jól kezdtük az idényt. Két győzelem, és döntetlen Sopronban. A Fehérvártól kikaptunk, de akkor is jól játszott a csapat. Mire Paksra mentünk már többet gondoltunk magunkról, mint lehetne, ami megbosszulta magát. Szerencsére ezen azonnal tudtunk változtatni. Utána következett egy hat fordulós kiegyensúlyozott, sikeres sorozat. Bár a Győr elleni győzelem után kikaptunk az Újpesttől, de abban a mérkőzésben a siker lehetősége is benne volt. Két rangadón – Diósgyőrben és itthon a bajnok ellen-is döntetlenre végeztünk. Majd a riválisok ellen -Siófok, ZTE- nyertünk.
Utána következett a hullámvölgy. Az MTK ellen jól teljesítettünk, de nem tudtunk gólt szerezni. Megmutatkoztak a támadójátékunk hiányosságai. A Kaposvár ellen a győzelem siettetése bosszulta meg magát. A védelmünk sem a megszokott felállásban játszott, és a megingásainkat a kaposvári csapat okosan kihasználta. A Honvéd elleni pontszerzést bravúrosnak tartom, ez a csapat fegyelmezett játékának köszönhető. A záró fordulóban a helyzeteinkkel végre tudtunk élni, és ezzel feltettük a pontot az i-re.
- A Paks elleni mérkőzésig nyíltabb taktikát alkalmaztak, a két szélen Sava és Lippai is a támadásokat segítette, aztán váltottak, mi volt az oka?
- Kiderült, hogy nincs időnk ennek a taktikának a csiszolására, megtanulására. Az alapfelálláson ezután már csak annyiban módosítottunk, hogy egy vagy két támadó volt elől. Ebből tudtuk kihozni a legtöbbet. Nem lehetünk elégedetlenek. Ahhoz, hogy a támadójátékot javítsuk a hátsó sorból kell majd elindulnunk.
- A Nyíregyháza Spartacus huszonkét pontot szerzett ősszel, és huszonkét játékost szerepeltetett a bajnoki meccseken. Minden játékosnak jut egy-egy pont, de nyilván Ön is felállít egy rangsort.
- Igen, ez hozzátartozik az értékeléshez, és a játékosokkal is ismertettük. A sorrend kialakításánál elsősorban a megbízhatóságot és a kiegyensúlyozottságot vettük figyelembe. A rangsort Filip Lazareanu vezeti. A mezőnyjátékosok közül Zabos Attila az első, őt Bagoly Gábor és Ambrusz Árpád követi. A bajnoki meccseken a megbízhatóság alapján készített sorban hét játékosunk emelhető ki: Claudio Cornaci, Filip Lazareanu, Ivan Zaleh, Hegedüs Tibor, Zabos Attila, Bagoly Gábor és Ambrusz Árpád. Tíz fő volt aki végig vitte az idényt, az előzőek valamint Minczér Tibor, Dejan Vukadinovic, George Menougong. Az összes meccset tekintve a sorrend: Zaleh, Cornaci, Hegedüs és Minczér. Voltak olyan játékosok akik csalódást okoztak, különböző okok miatt, ezt most nem elemezném részletesebben.
- A versenynaptár sajátos rendje szerint, a másodosztály bajnokának nem volt ideje a szezon előtti felkészülésre. Mennyire hatott ez a teljesítményre?
- Ugyanezek a labdarúgók tavasszal tizenöt meccset játszottak, most ősszel sokkal nagyobb iram mellett huszonnyolcat, egy nagyon rövid pihenő után. Ez nagyon komoly próbatétel volt. A nehézségek ellenére ennek az elvárásnak is megfeleltünk. A hajrára kicsit elfáradtunk, emiatt monotonná vált a játékunk, de a Vasas ellen még mozgósítani tudtuk a tartalékainkat.
- Melyik meccset felejtené el a legszívesebben, és melyik volt a legnagyobb siker?
- A legnagyobb kudarc a Paks elleni vereség volt. Nem csak az eredmény miatt, hanem néhány játékosunk szemlélete, mentalitása miatt . A legtöbb hiba azon a mérkőzésen ütközött ki. Szerencsére tudtunk váltani. Két olyan mérkőzés is volt, ahol a vereség ellenére is jól teljesítettünk, itthon az Újpest ellen, és a fővárosban az MTK ellen. A bravúr kategóriába tartozik a DVSC elleni döntetlen.
- Tizenöt mérkőzésen NB-I-es mérkőzésen van túl, milyen érzésekkel?
- Érdekes módon korábban izgatottabb voltam egy-egy meccs előtt. Most sokkal többet tudtunk az ellenfeleinkről. Fizikálisan is kiegyenlítettebb a mezőny, mint a másodosztályban, ahol nagyon eltérő a csapatok lehetősége. Tervezhetőbben tudtunk dolgozni.
- Az élvonalban eddig nem ismerték. Amikor a bajnokavatás után edzőváltás történt a Spartacusnál, akkor sokan kritizálták a váltást. Sikerült bizonyítania a környezetének, a szakmának?
- Itt a csapatnál a szűk környezetben akkor is elfogadtak, amikor nyáron idejöttem. Ebben nincs változás. Az élvonalban edzők közt nagyobb a rivarizálást tapasztalok mint a másodosztályban, kevesebb a párbeszéd köztünk. Ennek ellenére néhány kollégával jó kapcsolatot ápolok, és szakmai kérdéseket is megbeszélünk. Amiben változást tapasztalok, hogy a sajtó, a média másképpen kezel minket, értékelik a teljesítményünket.
- A csapat nyolcadik helyen zárta a szezont, az ősz egyik meglepetését okozva. Számított erre?
- Az elején még nem tudtuk mire leszünk képesek, akkor óvatosabban fogalmaztunk. Menetközben már láttuk a csapatunk erejét. Még ennek az ismeretében is azt mondom, hogy picit túlzó a helyezésünk. Voltak olyan mérkőzések, amikor a szerencsének köszönhettük a sikert. Olyan is volt, amikor jó játékkal kaptunk ki, Fehérvár és azt Újpest elleni mérkőzésekre gondolok. Összességében nagyon elégedettek lehetünk. A megszerzett huszonkét pont meghatározhatja a tavaszi szereplésünket. Bátrabban alkalmazhatjuk a támadójátékot, felvállalhatjuk a kockázatot. Ehhez néhány játékost is kell igazolnunk- nyilatkozta Révész Attila.
- A szakmai stáb értékelte az őszi teljesítményt. Mivel voltak elégedettek, és milyen hibákat láttak?
- Nem mondok újdonságot, hisz a kapott góljaink száma is mutatja, hogy a játéknak a védekező részében teljesítettünk jól. Ez adta a csapat stabilitását, ez segített az eredményes szerepléshez. A védelemben az összeszokott Bagoly, Ambrusz , Cornaci hármashoz két új labdarúgó, a kapus Lazareanu és jobb oldalon Zaleh csatlakozott. A legtöbb mérkőzésen a védekezésünket a középpályán ketten is segítették, többnyire Zabos és Hegedüs kapta ezt a feladatot. Ők tavasszal is itt fociztak, de most az őszi szezonban váltak ismét alapemberekké az együttesben. A középpálya két szélén és a csatársorban, már sokkal több játékost szerepeltettünk. Sokat próbálkoztunk, de a legjobb megoldást nem találtuk meg. A középpályán nem tudtuk eleget birtokolni a labdát, könnyen elveszítettük, ezért kellett a védekezésre nagyobb hangsúlyt helyezni.
- Hosszú őszi sorozaton van túl a csapat. Mennyire volt kiegyensúlyozott a teljesítmény?
- Jól kezdtük az idényt. Két győzelem, és döntetlen Sopronban. A Fehérvártól kikaptunk, de akkor is jól játszott a csapat. Mire Paksra mentünk már többet gondoltunk magunkról, mint lehetne, ami megbosszulta magát. Szerencsére ezen azonnal tudtunk változtatni. Utána következett egy hat fordulós kiegyensúlyozott, sikeres sorozat. Bár a Győr elleni győzelem után kikaptunk az Újpesttől, de abban a mérkőzésben a siker lehetősége is benne volt. Két rangadón – Diósgyőrben és itthon a bajnok ellen-is döntetlenre végeztünk. Majd a riválisok ellen -Siófok, ZTE- nyertünk.
Utána következett a hullámvölgy. Az MTK ellen jól teljesítettünk, de nem tudtunk gólt szerezni. Megmutatkoztak a támadójátékunk hiányosságai. A Kaposvár ellen a győzelem siettetése bosszulta meg magát. A védelmünk sem a megszokott felállásban játszott, és a megingásainkat a kaposvári csapat okosan kihasználta. A Honvéd elleni pontszerzést bravúrosnak tartom, ez a csapat fegyelmezett játékának köszönhető. A záró fordulóban a helyzeteinkkel végre tudtunk élni, és ezzel feltettük a pontot az i-re.
- A Paks elleni mérkőzésig nyíltabb taktikát alkalmaztak, a két szélen Sava és Lippai is a támadásokat segítette, aztán váltottak, mi volt az oka?
- Kiderült, hogy nincs időnk ennek a taktikának a csiszolására, megtanulására. Az alapfelálláson ezután már csak annyiban módosítottunk, hogy egy vagy két támadó volt elől. Ebből tudtuk kihozni a legtöbbet. Nem lehetünk elégedetlenek. Ahhoz, hogy a támadójátékot javítsuk a hátsó sorból kell majd elindulnunk.
- A Nyíregyháza Spartacus huszonkét pontot szerzett ősszel, és huszonkét játékost szerepeltetett a bajnoki meccseken. Minden játékosnak jut egy-egy pont, de nyilván Ön is felállít egy rangsort.
- Igen, ez hozzátartozik az értékeléshez, és a játékosokkal is ismertettük. A sorrend kialakításánál elsősorban a megbízhatóságot és a kiegyensúlyozottságot vettük figyelembe. A rangsort Filip Lazareanu vezeti. A mezőnyjátékosok közül Zabos Attila az első, őt Bagoly Gábor és Ambrusz Árpád követi. A bajnoki meccseken a megbízhatóság alapján készített sorban hét játékosunk emelhető ki: Claudio Cornaci, Filip Lazareanu, Ivan Zaleh, Hegedüs Tibor, Zabos Attila, Bagoly Gábor és Ambrusz Árpád. Tíz fő volt aki végig vitte az idényt, az előzőek valamint Minczér Tibor, Dejan Vukadinovic, George Menougong. Az összes meccset tekintve a sorrend: Zaleh, Cornaci, Hegedüs és Minczér. Voltak olyan játékosok akik csalódást okoztak, különböző okok miatt, ezt most nem elemezném részletesebben.
- A versenynaptár sajátos rendje szerint, a másodosztály bajnokának nem volt ideje a szezon előtti felkészülésre. Mennyire hatott ez a teljesítményre?
- Ugyanezek a labdarúgók tavasszal tizenöt meccset játszottak, most ősszel sokkal nagyobb iram mellett huszonnyolcat, egy nagyon rövid pihenő után. Ez nagyon komoly próbatétel volt. A nehézségek ellenére ennek az elvárásnak is megfeleltünk. A hajrára kicsit elfáradtunk, emiatt monotonná vált a játékunk, de a Vasas ellen még mozgósítani tudtuk a tartalékainkat.
- Melyik meccset felejtené el a legszívesebben, és melyik volt a legnagyobb siker?
- A legnagyobb kudarc a Paks elleni vereség volt. Nem csak az eredmény miatt, hanem néhány játékosunk szemlélete, mentalitása miatt . A legtöbb hiba azon a mérkőzésen ütközött ki. Szerencsére tudtunk váltani. Két olyan mérkőzés is volt, ahol a vereség ellenére is jól teljesítettünk, itthon az Újpest ellen, és a fővárosban az MTK ellen. A bravúr kategóriába tartozik a DVSC elleni döntetlen.
- Tizenöt mérkőzésen NB-I-es mérkőzésen van túl, milyen érzésekkel?
- Érdekes módon korábban izgatottabb voltam egy-egy meccs előtt. Most sokkal többet tudtunk az ellenfeleinkről. Fizikálisan is kiegyenlítettebb a mezőny, mint a másodosztályban, ahol nagyon eltérő a csapatok lehetősége. Tervezhetőbben tudtunk dolgozni.
- Az élvonalban eddig nem ismerték. Amikor a bajnokavatás után edzőváltás történt a Spartacusnál, akkor sokan kritizálták a váltást. Sikerült bizonyítania a környezetének, a szakmának?
- Itt a csapatnál a szűk környezetben akkor is elfogadtak, amikor nyáron idejöttem. Ebben nincs változás. Az élvonalban edzők közt nagyobb a rivarizálást tapasztalok mint a másodosztályban, kevesebb a párbeszéd köztünk. Ennek ellenére néhány kollégával jó kapcsolatot ápolok, és szakmai kérdéseket is megbeszélünk. Amiben változást tapasztalok, hogy a sajtó, a média másképpen kezel minket, értékelik a teljesítményünket.