Sípszó

A Szpari szombati mérkőzésének végeredményét egy elmaradt, és egy indokolatlan sípszó is befolyásolta.
Nézőink, szurkolóink még a lelátón is hosszan tüntettek a Nyíregyháza Spartacus – Paks Soproni Liga mérkőzés után.
Tulajdonképpen egy elmaradt sípszót hiányoltak –Dosso lerántása miatt- illetve voltak, akik az Ambrusz Árpád közbeavatkozása miatti büntetőt nem tartották jogosnak és ebben az esetben indokolatlannak tartották a sípszót..
Gyakran előfordul azonban, hogy a nézőtérről nem jól ítéljük meg a látottakat, és részrehajlásra is hajlamosak vagyunk. Persze olyan is előfordu, hogy a pályán a szituációhoz közelebb lévő sípmester téved.

Nos, nézzük sorban az eseményeket a Városi Televízió Nyíregyháza kinagyított, lassított felvételeinek elemzése után:
79.perc: Lippai nagyszerű labdával indította Dossot. Sindou kitűnően rajtolt és megelőzte a mellette helyezkedő paksi védőt. A bal oldali oldalvonaltól a tizenhatos sarka felé indult. Megszerezte a labdát, a vonalhoz érve a mögötte futó paksi játékos lerántotta. A lerántás ténye a video felvételen és fénykép felvételeken is jól látható. Tegyük hozzá, az eset pillanatában a közönség is látta a történéseket, és már akkor hiányolta az elmaradt ítéletet.
Tény, hogy a tizenhatos vonalához érve az ellenfél játékosa kézzel lerántotta Dossot, de a lábát is érintette. Sindou mikor már elesett a büntetőterületen belül volt. A szabálytalanság pillanatában Dosso a tizenhatos vonalán volt.
A szabálytalanság ténye a video bizonysága szerint nem vitatható. A játékvezetőnek kellett volna döntenie arról, hogy pontosan hol is esett a szabálytalanság.
Ami viszont tény, a szabálykönyv a kiállítás egyik okaként jelöli meg a következő helyzetet: szabadrúgást vagy büntető rúgást maga után vonó szabálytalansággal gól elérésében gátolja meg a kapura törő ellenfelet, vagy nyilvánvaló gólhelyzetet semmisít meg.

A másik eset már a 95. percben volt, igaz előtte négy perc hosszabbítást jelzett a játékvezető. A paksi játékos megtolta a labdát, de hosszan. A játékos előtt lévő Ambrusz Árpi becsúszva az alapvonalon túlra akarta menteni a labdát, de nem érte el jól a játékszert. Ekkor –mikor már a labda után csúszott Árpi- érte be őt a vendég csatár, és amikor a csatár elől lévő lába a földre érkezett, a játékos már bukott is előre, eddig a két focista teste nem érintette egymást. A video felvétel szerint a védőnk lába –az esés pillanatáig- nem ért hozzá az ellenfélhez. A játékvezető büntetőt ítélt.