Sok fiatal az edzésen
A Szpari csütörtöki edzésén harminc labdarúgó gyakorolt egyszerre. Több saját nevelésű fiatal is együtt edzett a kerettel.
A Szpari délelőtti edzésén harminc játékos együtt gyakorolt, igaz a mezőnyjátékosok három külön csoportban, forgószínpad szerűen végezték az egyes gyakorlatcsoportokat, míg a kapusok – Illyés Dániel, Lazareanu Filip és Tóth Norbert- Téglási Gáborral végeztek a rájuk kirótt munkát.
A mezőnyjátékosokhoz nyolc saját nevelésű fiatal is csatlakozott. Korábban már megírtuk, hogy Úr László és Simon Gergely is visszatért Tuzsérról. Sipos Tamás rövid kitérő után a héten újra csatlakozott a Szparihoz. Visszaérkezett Fekete Adám is. A csapattal gyakorolt a szintén sajátnevelésű Markos János, Nagy Dávid, Nánási Balázs, Orgován György is. Ez a névsor még nem végleges az elkövetkező napokban változhat.
Továbbra is itt gyakorol P. Carr a saját kérésére.
Szilágyi Norbi kivételével minden játékos edzett, de többen bajlódnak kisebb sérülésekkel. Hegedüs Tibi és Luis Ramos is felmentést kapott néhány gyakorlat alól.
Luis Ramos végül nem utazott el Hondurasba. Révész Attila elmondta, hogy ebben több ok együttesen is közrejátszott. Kiderült a nemzetközi szövetségtől érkezett kikérőn csak e hónap végi időpont szerepel. Az olimpiai csapatban jobb hátvéd poszton játszana Ramos. A hondurasi szövetség ígérete arról szólt, hogy kifizetik a repülőjegyét, majd elálltak ettől az ígérettől. Mindezek után Luis Ramos maradt és együtt gyakorol a csapattal.
Révész Attila a következőket mondta a szakmai stáb terveiről a honlapunknak:
- Látható, hogy elég sokan vagyunk az edzésen, de most már meg van a megfelelő lehetőségünk eszközökben, edzők számában is, ahhoz, hogy ennyien is hatékonyan dolgozzunk. Például Bagoly Gabi a védekező játékosok speciális felkészítésében működhet közre, vagy a csatárokat Brekk Jánossal ketten fogjuk gyakoroltatni. Úgy döntöttünk, hogy gyakran leszünk ennyien együtt. Ebben az évben egy csapatunk lesz, nem lesz külön NB III-as csapat, külön Liga Kupa csapat és külön az élvonalbeli csapat. Egy együttes lesz, a Nyíregyházi Spartacus. Több játékost visszahívtunk, illetve az NB III-as csapatunktól kerültek hozzánk. Elsőként a fiataloknak be kell pótolniuk az erőnlétben meglévő lemaradásukat. Nem titkoljuk, hogy jól akarunk szerepelni az NB III-ban is. A cél a bajnoki cím megszerzése lesz. A Liga Kupában is lehetőséget kívánunk biztosítani az ifjabbaknak. Erre már most is készülünk. A bajnokság kezdetéig egy-egy napra két meccs is lesz a programunkban, azt szeretnénk hogy a fiatalok is játékba lendülhessenek. Adott esetben, ha bizonyítanak, nyitva előttük az út az élvonalba is.
Mivel egyre több fiatal van, akikkel együtt dolgozunk, lesz egy utánpótlás vezető. Ezt a posztot Neumann Gábor tölti be a klubnál. Már az előző szezonban is kiemelten foglalkozott a fiatal játékosainkkal. Mint már korábban mondtam György Roland erőnléti edzőként segíti a munkánkat.
A mezőnyjátékosokhoz nyolc saját nevelésű fiatal is csatlakozott. Korábban már megírtuk, hogy Úr László és Simon Gergely is visszatért Tuzsérról. Sipos Tamás rövid kitérő után a héten újra csatlakozott a Szparihoz. Visszaérkezett Fekete Adám is. A csapattal gyakorolt a szintén sajátnevelésű Markos János, Nagy Dávid, Nánási Balázs, Orgován György is. Ez a névsor még nem végleges az elkövetkező napokban változhat.
Továbbra is itt gyakorol P. Carr a saját kérésére.
Szilágyi Norbi kivételével minden játékos edzett, de többen bajlódnak kisebb sérülésekkel. Hegedüs Tibi és Luis Ramos is felmentést kapott néhány gyakorlat alól.
Luis Ramos végül nem utazott el Hondurasba. Révész Attila elmondta, hogy ebben több ok együttesen is közrejátszott. Kiderült a nemzetközi szövetségtől érkezett kikérőn csak e hónap végi időpont szerepel. Az olimpiai csapatban jobb hátvéd poszton játszana Ramos. A hondurasi szövetség ígérete arról szólt, hogy kifizetik a repülőjegyét, majd elálltak ettől az ígérettől. Mindezek után Luis Ramos maradt és együtt gyakorol a csapattal.
Révész Attila a következőket mondta a szakmai stáb terveiről a honlapunknak:
- Látható, hogy elég sokan vagyunk az edzésen, de most már meg van a megfelelő lehetőségünk eszközökben, edzők számában is, ahhoz, hogy ennyien is hatékonyan dolgozzunk. Például Bagoly Gabi a védekező játékosok speciális felkészítésében működhet közre, vagy a csatárokat Brekk Jánossal ketten fogjuk gyakoroltatni. Úgy döntöttünk, hogy gyakran leszünk ennyien együtt. Ebben az évben egy csapatunk lesz, nem lesz külön NB III-as csapat, külön Liga Kupa csapat és külön az élvonalbeli csapat. Egy együttes lesz, a Nyíregyházi Spartacus. Több játékost visszahívtunk, illetve az NB III-as csapatunktól kerültek hozzánk. Elsőként a fiataloknak be kell pótolniuk az erőnlétben meglévő lemaradásukat. Nem titkoljuk, hogy jól akarunk szerepelni az NB III-ban is. A cél a bajnoki cím megszerzése lesz. A Liga Kupában is lehetőséget kívánunk biztosítani az ifjabbaknak. Erre már most is készülünk. A bajnokság kezdetéig egy-egy napra két meccs is lesz a programunkban, azt szeretnénk hogy a fiatalok is játékba lendülhessenek. Adott esetben, ha bizonyítanak, nyitva előttük az út az élvonalba is.
Mivel egyre több fiatal van, akikkel együtt dolgozunk, lesz egy utánpótlás vezető. Ezt a posztot Neumann Gábor tölti be a klubnál. Már az előző szezonban is kiemelten foglalkozott a fiatal játékosainkkal. Mint már korábban mondtam György Roland erőnléti edzőként segíti a munkánkat.