Sok új impulzus

Cosmin Goia is bizakodva készül a rajtra.

Cosmin Goia tavaly nyár óta játszik a Nyíregyháza Spartacus színeiben. A Romániából érkezett középső védő huszonegy bajnoki mérkőzésen szerepelt. Egyszer cserélték le, és egyszer kiállították, így 1830 percet volt a pályán. A Vasas ellen az utolsó fordulóban gólt szerzett, a Paks ellen gól passzt adott Fekete Ádámnak.

- Hol töltötted a szabadságodat?

- Temesváron a családnál, de nem sokat tudtam pihenni, mert hivatalos ügyeket kellett intézni otthon. Utána meg kezdődött a munka.

 

- Egy éve vagy itt mennyire szoktad meg a várost és a csapatot?

- Rendben mentek a dolgok, a tavaszi szereplés kivételével. Azt nem volt könnyű feldolgozni. A védelemmel is sok probléma volt, de nem volt két meccs, hogy egyforma összeállításban játszottunk volna hátul, majdnem minden mérkőzésen hiányzott valaki. Ez is nyomott hagyott a védekezésben. A hosszú nyeretlenségi sorozat miatt egyre idegesebb lett a hangulat, emiatt sok lapot, köztük pirosat is kaptunk a meccseken. De most már az új idényre kell koncentrálni. Változott az edző személye, változik a keret, sok új impulzus ér minket. Ilyen hosszú edzésekhez nem voltunk hozzá szokva, de a felkészülés idején szükségünk van a sok munkára. Bízom abban, hogy az ősszel a tavalyi őszhöz hasonlóan szereplünk, és elfeledjük a tavaszt.