Sokat érhetnek a pontok

Révész Attila azt szeretné, ha játékosai az MTK ellen ott folytatnánk, ahol abbahagyták a Honvéd ellen a meccset. Nyíregyháza - Spartacus - Szpari - foci

 - Az előző évben mindkétszer kikaptunk 2-0-ra az MTK-tól. Mit vársz a vasárnapi meccstől?

- A vereségek ellenére tavaly sem játszottunk ellenük rosszul. Az MTK nem arról híres, hogy agresszivan védekezik kilencven percen át, sokkal inkább a rövidpasszos, sok mozgásos játékáról. Nekünk ezt kell megakadályozni, így több lehetőségünk adódhat támadásokra, kontrákra. De nem akarunk lemondani a labdabirtoklásról sem, szeretném ha a Honvéd ellen látottakkal folytatnánk a játékunkat.

Most is két csatárral játszunk majd, ebben van rizikó, de ezt vállalnunk kell. Még be kell gyakorolnunk az új felállást, de a taktika védekező részét elsősorban ilyen ellenfelek ellen lehet hatékonyan kipróbálni.

Feltérképezve az ellenfelet, elmondható, hogy erőben, fizikálisan azonos helyzetben vagyunk. Nagyon kell figyelnünk a pontrúgásaikra. Ugyanakkor Kanta kiesésével középen gyakran elvesztik a labdát, ezt lehetne kihasználnunk.

Középpályán Zabos visszatérésével kibővültek a lehetőségeink. Úgy érzem vannak olyan cseréink is, akik lendíthetnek a játékunkon.

- Viszitek magatokkkal a megyehatárt jelző táblát?

- Igen, szükségünk lehet rá! De az is igaz, hogy a Hungária körúton eddig nem tapasztaltam olyan fergeteges hangulatot, és úgy halottam, hogy otthonról is sokan eljönnek a mérkőzésre. A televíziós közvetítés is inspirálhatja a játékosainkat.

Nagyon jól jönne egy idegenbeli siker, akár a pontszerzés is. De egy bravúros eredménnyel, győzelemmel most nagyon jó pozícióba kerülhetnénk. Gyakorlatilag az egész őszi teljesítményünkre meghatározó hatása lenne. Ráadásul utána két hazai meccs következik.


Várható összeállítás: Lazareanu – Miskolczi vagy Belényesi, Ambrusz, Goia, Cornaci – Zabos, Hegedüs, Ramos, Bárányos – Sztojkov, Apostu