Somogyi kirándulás
Kaposvári Rákóczi FC – Nyíregyháza Spartacus
Soproni Liga, 4. forduló
Augusztus 15. szombat, 20.00
Kaposvár, vezeti: Bognár Tamás, asszisztensek: Huszár Balázs, Kepe Arnold
A Nyíregyháza Spartacus kilencedik alkalommal találkozik az élvonalban a kaposvári gárdával.
Az első találkozót 1980-ban vívta az élvonalban egymás ellen a két csapat, akkor Kaposváron Kiss Miklós góljával nyertünk. A tavaszi hazai visszavágón a vendégek pontot szereztek (0-0).
A 2004-2005-ös bajnokságban az őszi utolsó fordulóban 4-1-re nyertünk Nyíregyházán a mostani vendéglátónk ellen. Nikolic két gólt is szerzett és Czipf valamint Laskai egyet-egyet. A bajnokság záró fordulójában ikszeltünk Kaposváron (1-1), de a bent maradáshoz ez sem volt elég, Kaposváron is Nikolic volt a gólszerző.
A vendéglátóink ellen 2007 óta nem igazán jó a mérlegünk. Négy találkozóból egyszer játszottunk döntetlent, 2008 tavaszán. Miskolczi volt akkor a gólszerzőnk, Alves találatát egyenlítette ki.
A többi mérkőzlésen kikaptunk. Legutóbb 2008 őszén jártunk Kaposváron, akkor az a Zahorecz szerezte a hazaiak egyetlen, de győztes gólját, aki most Hommával együtt vezeti a góllövőlistát.
A kaposváriak ugyan 3-1-es vereséggel kezdték az idényt Kispesten a Honvéd ellen, de azóta otthon a Szombathely, idegenben a ZTE ellen is nyertek 3-0-ra. Így nagy küzdelem várható a kaposvári találkozón.
Bognár legutóbb tavasszal rákospalotán vezetett meccset a Szparinak, akkor 1-1 lett a végeredmény.