Spartacus: Múlt – jelen – jövő

A Spartacus múltja, jelene és jövője címmel tartottak üzleti találkozót vállalkozók számára csütörtökön Nyíregyházán.
A résztvevők a csapat tevékenységéhez kapcsolódó reklámozási lehetőségekről tájékozódhattak. A találkozó célja az volt, hogy újabb szponzorokat nyerjenek meg az élvonalba jutott csapatnak. A résztvevőkkel ismertették, hogy támogatásukért cserébe milyen marketing lehetőségekkel szolgál a foci klub.

Sziky Gyula a Nyíregyháza Spartacus Football Club többségi tulajdonosa büszkén mesélt a csapat történelméről. Elmondta, hogy közel 90 évvel ezelőtt, 1928-ban kezdődött a nyíregyházi minőségi foci története. A háború után többszöri fúzió miatt gyakorta nevet váltó Spartacus lett a nyíregyházi foci jeles képviselője. A csapat először 1980-ban NYVSSC névvel jutott az élvonalba, és 1984-ig szerepelt ott. 1992-ben újra az NB-I-ben játszott a csapat egy idényt.
1998-ban ismét bajnok lett a Szpari a másodosztályban, és 2000. őszéig szerepelt a legmagasabb osztályban. 2003. nyarán a csapatot fenntartó Kft.-t a város megszüntette. Ekkor vette át a Szpari szerepét az addig Nyíregyháza Kertváros néven működő együttes, amely a stadionba költözött, és nevet váltott: Nyíregyháza Spartacus Football Klub lett az új név. A klub vállalta a Szpari hagyományainak ápolását, és a minőségi foci képviseletét.
Sziky Gyula kiemelte, hogy vezetése alatt kezdettől fogva célként lebegett az NB-I-be jutás, amiért a nemrég zárult bajnokságban végig kemény csatákat vívtak és végül megelőzték a legsikeresebb foci történelemmel büszkélkedő Fradit. Hozzátette, a sikert megérdemelték a játékosok, ezt is mutatja az előző szezonban a 30-ból 20 győztes és 9 döntetlen mérkőzés, illetve a 67 gól.

A találkozón Csabai Lászlóné, Nyíregyháza polgármestere bevallotta, hogy bár szívesen megnéz egy félidőt a meccsekből, ő maga nem focirajongó. Hangsúlyozta, hogy az önkormányzat mindig is kiemelten foglakozott a labdasportokkal, mert a nyíregyháziaknak láthatóan szükségük van az ilyen sportsikerekre. Elmondta a mai helyzetben három labdajátéknál többet nem tudnak kiemelten támogatni. Megemlítette, hogy a kosárlabda csapat erős támogatói körrel rendelkezik, míg röplabda csapat eredményei kiválóak. Így valószínűleg a kézilabdát már nem tudjuk majd támogatni – tette hozzá Csabai Lászlóné.

Végezetül a Szpari az eddigi támogatást köszönőlevéllel és egy-egy aranyéremmel hálálta meg. Amit a polgármesternek, az önkormányzatnak és a csapat főbb támogatói képviselőinek nyújtották át a rendezvényen.