Súlyos vereség a nyitányon
A tavaszi idény kezdetén Győrben öt gólos vereséget szenvedett a Szpari.
Győri ETO – Nyíregyháza Spartacus 5–0 (2–0)
Győr, 2000 néző, vezette: Bede (Márton, Butkai)
Győri ETO: Stevanovic – Nikolov, Stark, Supic, Völgyi, Dudás (Koltai, 71.p.)- Jäkl (Eugene, 80.p.), Józsi, Varga L. (Böőr, 62.p.) – Brnovics, Tokody.
Vezetőedző: Egervári Sándor
Nyíregyháza Spartacus: Takács – Ambrusz, Bagoly, Hegedüs, Cornaci – Szilágyi N., Minczér, Mboussi, Lippai (Vukadinovics, 74.), Ramos (Meneougong, 60.p.) – W. Silva (Dosso, 46.).
Klubmenedzser: Révész Attila
Gól: Tokody (7.p., 77.p.), Völgyi (21.p.), Dudás (54.p.), Brnovic (80.p.)
Sárga lap: Mboussi (9.p.), Ramos (17.p.), Cornaci (37.p.), Tokody (91.p.).
Az agilisabban kezdő hazai együttes -egy sakk-matt helyzetből- Tokody révén már a hetedik percben megszerezte a vezetést. A 21.percben –szögletrúgást követően- Völgyi fejesből növelte az előnyt. A második gól után a Szpari többet birtokolta a labdát, de gólhelyzetig nem jutottunk, a félidő hajrájára ismét rákapcsoltak a győriek.
A szünet után tíz perc sem telt el, amikor Dudás találatával végleg eldőlt a találkozó sorsa. Ezt követően Szpari középpályás sora és a védelme átjáróház lett. Bár sok szögletet kiharcoltunk ebben a 45 percben, de gólt egyikből sem sikerült szerezni. A győriek ilyen arányban is megérdemelten nyertek. A mérkőzés végére szétesett a csapatunk.
Egervári Sándor: -Nagyon örülök a győzelmünknek, főleg hogy a védelmünk nagyon jól zárt, fegyelmezetten játszott, kombinatív játékot láthattunk a pályán. Legszebb álmainkban sem merült fel egy ilyen végeredmény az ősszel fegyelmezett védekezéséről ismert Nyíregyháza ellen. Öt góllal zártuk az őszt, öt góllal nyitjuk a tavaszt.
Révész Attila: - Nem ilyen nyitányról álmodtunk. Sajnos két új játékosunk hibázott az első két gól előtt. Utána már mentünk az eredmény után. Aztán a Győr lekontrázott minket, a második félidőben összeomlott a védelmünk. Sajnos a mérkőzés végére a csapat morális tartása is megingott. Megérdemelten győzött a Győr.
Győr, 2000 néző, vezette: Bede (Márton, Butkai)
Győri ETO: Stevanovic – Nikolov, Stark, Supic, Völgyi, Dudás (Koltai, 71.p.)- Jäkl (Eugene, 80.p.), Józsi, Varga L. (Böőr, 62.p.) – Brnovics, Tokody.
Vezetőedző: Egervári Sándor
Nyíregyháza Spartacus: Takács – Ambrusz, Bagoly, Hegedüs, Cornaci – Szilágyi N., Minczér, Mboussi, Lippai (Vukadinovics, 74.), Ramos (Meneougong, 60.p.) – W. Silva (Dosso, 46.).
Klubmenedzser: Révész Attila
Gól: Tokody (7.p., 77.p.), Völgyi (21.p.), Dudás (54.p.), Brnovic (80.p.)
Sárga lap: Mboussi (9.p.), Ramos (17.p.), Cornaci (37.p.), Tokody (91.p.).
Az agilisabban kezdő hazai együttes -egy sakk-matt helyzetből- Tokody révén már a hetedik percben megszerezte a vezetést. A 21.percben –szögletrúgást követően- Völgyi fejesből növelte az előnyt. A második gól után a Szpari többet birtokolta a labdát, de gólhelyzetig nem jutottunk, a félidő hajrájára ismét rákapcsoltak a győriek.
A szünet után tíz perc sem telt el, amikor Dudás találatával végleg eldőlt a találkozó sorsa. Ezt követően Szpari középpályás sora és a védelme átjáróház lett. Bár sok szögletet kiharcoltunk ebben a 45 percben, de gólt egyikből sem sikerült szerezni. A győriek ilyen arányban is megérdemelten nyertek. A mérkőzés végére szétesett a csapatunk.
Egervári Sándor: -Nagyon örülök a győzelmünknek, főleg hogy a védelmünk nagyon jól zárt, fegyelmezetten játszott, kombinatív játékot láthattunk a pályán. Legszebb álmainkban sem merült fel egy ilyen végeredmény az ősszel fegyelmezett védekezéséről ismert Nyíregyháza ellen. Öt góllal zártuk az őszt, öt góllal nyitjuk a tavaszt.
Révész Attila: - Nem ilyen nyitányról álmodtunk. Sajnos két új játékosunk hibázott az első két gól előtt. Utána már mentünk az eredmény után. Aztán a Győr lekontrázott minket, a második félidőben összeomlott a védelmünk. Sajnos a mérkőzés végére a csapat morális tartása is megingott. Megérdemelten győzött a Győr.