Súlyos vereség Pápán

Az első félidőben szerzett előny kevés volt Pápán, súlyos vereségbe futott bele a csapat.

Lombard Pápa –Nyíregyháza Spartacus 5-1 (0-1)

Soproni Liga, 12. forduló

Pápa, Perutz-stadion, 1500 néző

Vezeti: Iványi Zoltán

Asszisztensek: Albert István, Vígh Tibor

 

Pápa: Szűcs – Nagy, Tóth G., Farkas, Rajnay, (Mészáros 46.p.), Rebryk (Granát 84.p.), Gyömbér Heffler, Orosz (Alex 57.p.), Bali, Bárányos

Vezetőedző:  Véber György

Nyíregyháza Spartacus: Vojinovic – Lakatos, Kovács Z., Goia, Kiss Z., Homma, Miskolczi, Müller, Pákolicz, (Szélpál 62.p.) Andorka 4 (Dosso 67., Bogdanovic 4, (Batizi- Pócsi 62.p.

Gólszerzők: Andorka (39.p.), Bárányos (47.p.), Alex (65.p.), Bali (82.p.), Gyömbér (88.p.), Alex (91.p.)

Sárga: Kovács Z. (12.), Orosz (52.), Goia (72.)

 

A mérkőzés elején több veszélyes akciót is láthattunk aztán csökkent az iram. A Spartacus néhány akciója veszélyesen indult, de a befejezések előtti passzok rendre megakasztották az akciót. A hazaiak pontrúgásokból veszélyeztettek. A félidő hajrájában megszerezte a vezetést a Szpari. Lakatos beadását a Andorka fejelte a léc alá.

A második játékrész elején hamar egalizált a Pápa, a lelátón többen megjegyezték: még az öltözőben maradt a Szpari. Később kiderült ennél nagyobb a baj, a csapat ezután már nem is tudta a játékot alakítani. A hazaiak a vezető gól megszerzése után újabb nagy helyzetet és büntetőt is hibáztak. Miko már úgy tűnt megelégszenek az eredménnyel, akkor sem tudott erőre kapni a Szpari. Aztán a dunántúliak a hajrában rátettek még egy lapáttal, és befűtöttek nekünk.

Kilenc találkozó telt el győzelem nélkül.