Szatke Zoli visszatért

Szatke Zoli visszatért a csapathoz, igaz most egy másik öltözőben kapott szekrényt.
Egy igazi Szpari ikon is ül ezentúl a kispadunkon. Szatke Zoli 400 mérkőzést játszott piros-kékben, ebből 129-et NB I-es bajnoki meccsen, 13 gól szerzett. A Spartacus örökranglistáját a játszott mérkőzések tekintetében ő vezeti. Tizenhárom góljával a harmadik a Szpari örökgóllövőlistán.
A négyszer volt az élvonalba jutott csapat tagja. Most Szentes Lázár munkáját segíti pályaedzőként.

- Zoli, két év után visszatértél a Szparihoz, hogy érzed magad?

- Nagyon boldog vagyok, és nagy megtiszteltetés számomra, hogy pályaedzőként számításba jöttem. Nagy örömszámomra, hogy ilyen felkészült szakember mellett tanulhatom a szakmát. Természetesen nekem még nagyon sokat kell tanulnom, hogy jó edző legyen belőlem. Ott lehetek edző, ahol a legtöbb sikeremet értem el. Rengeteg élmény, többek közt

két bajnoki cím megszerzése köt ehhez a csapathoz.

 

- Milyen a hangulat az első pár nap után?

- A tavaszi sikertelenség még érezhető a csapaton, de Szentes Lázár figyelmeztetett mindenkit, hogy új szellemű csapatra van szükség, és most már előre kell nézni. Az edzéseken is sok újdonságot tapasztalhatunk, biztos vagyok benne, hogy ez is a sikeres szereplést fogja segíteni.

 

- Sok edzővel dolgoztál már, mi változott?

- Valóban nagyon sok edző keze alatt dolgoztam, és közben nagyon sok jó tapasztalatom is volt. Most egy kicsit más rendszerben dolgozunk. Érdekes, és nagyon élvezem.

 

- Több játékossal együtt játszottál, ez jó lehetőség, hogy még élőbb legyen a kapcsolat a csapat és a szakvezetés között.

- Igen, megváltozott a helyzet, most nem játékostársak vagyunk már, de ebből semmiféle probléma nem adódott eddig sem. A jó oldalát valóban érdemes lesz kihasználni, még több közvetlen impulzust, információt kapunk a játékosoktól az edzések után. Ez a hasznukra válhat.

 

- Hétfőn kapcsolódik a felkészüléshez öt új fiatal játékosunk, nekik az ifiben az edzőjük voltál.

- Igen érdekes szituáció lesz, hiszen játékostársaim és korábbi játékosaim is lesznek a csapatban. Azt hiszem ez is segítségünkre lesz, hiszen már jól ismerem őket is. Az a fontos, hogy nagyon élvezem ezt a munkát. Bízom abban, hogy sikeresek leszünk a bajnokságban.