Szélpál: '',,Csak előre nézek''
Honlapunkon már olvashattak róla szurkolóink, hogy az átigazolási időszak utolsó napjaiban igen aktív volt a Nyíregyháza Spartacus FC vezetősége. Augusztus utolsó hetében nem kevesebb mint hat új labdarúgó szerződött a Szparihoz. Az elkövetkező napokban egy-egy hosszabb interjúval próbáljuk az új futballistákat bemutatni, közelebb hozni a Nyíregyháza Spartacus FC-ért szorítókhoz.
A Bajnokok Ligája csoportkörébe bejutó DVSC-TEVA csapatától kölcsönbe érkezett a Szparihoz Szélpál Tamás. A 22 éves jobbszélső nyáron hagyta ott Diósgyőrt a debreceniek hívó szavára. A fiatal labdarúgó 29 élvonalbeli mérkőzése közül kettőn a Nyíregyháza Spartacus ellen lépett pályára vegyes élményekkkel. Szélpál Tamás kiemelte, hogy mindig különleges hangulatú találkozókon léphetett pályára a Szpari ellen. A szélvészgyors szélsőnek a futballpálya mellett, még egy igen komoly kihívásnak kell megfelelnie, hiszen a Szegedi Egyetem jogi karának harmadéves hallgatója.
Nyáron igazoltál a DVSC-hez. Ennek ellenére ugyanebben az átigazolási időszakban a Loki kölcsönadott Nyíregyházára. Nem visszalépés ez a számodra?
Nem, hiszen reálisan felmérve a helyzetemet Debrecenben az első csapatnál nem tudnék állandó játéklehetőséget kiharcolni magamnak. Sőt, valószínűleg csak az NB II-ben szereplő második számú együttesben léptem volna pályára. Éppen ezért egyáltalán nem visszalépés a nyíregyházi lehetőség számomra.
Hogy érzed, jó döntést hoztál mikor eljöttél a nyáron Miskolcról?
Sokat gondolkoztam ezen egész nyáron, de abban az akkori helyzetben nem nagyon tudtam mást csinálni, elfogadtam a Debrecen csábítását. Most már csak előre nézek. Különben sincs semmi értelme a „Mi lett volna ha…” kezdetű gondolatokkal foglalkozni.
Mit tartasz legnagyobb erényednek?
Mindenféleképpen a gyorsaságomat.
Milyen elvárásokat támasztottál magaddal szemben a mostani szezonra?
Szeretnék stabil kezdőember lenni itt Nyíregyházán. Ha nem is rögtön a következő meccseken, de minél hamarabb. Sajnos jókora lemaradásom van, hiszen az alapozás elején, éppen az erőgyűjtés időszakában volt egy bokaszalagszakadásom, melynek következtében egy egész hónapig nem edzhettem. Így most próbálom utolérni magam és a társakat. Bízok benne, hogy ez minél hamarabb sikerülni fog, és azután már csak rajtam fog múlni, hogy élek az adott lehetőségeimmel.
Mivel töltöd a szabadidődet?
Sajnos nincs olyan sok szabadidőm. Hiszen a foci mellet, a tanulás is sok időmet elveszi. Szegeden, a Jogi Egyetem harmadéves hallgatója vagyok. A távolság miatt az utazással is sok időm elmegy. Igaz, mivel levelezős hallgató vagyok, így „csupán” a vizsgaidőszakok azok, amelyek igen neccesek. Egyébként ha akad pár nap szabadidőm, akkor rögtön hazautazok a családomhoz Szegedre.
Átköltöztél-e már Nyíregyházára?
Nem, egyenlőre még Debrecenben élek –most már – egy volt debreceni csapattársammal közösen egy albérletben. Úgy néz ki, hogy a héten még Igor Bogdanoviccsal és Téglási Gáborral együtt ingázok edzésre. De ha minden jól megy, akkor a jövő hét vége felé már átköltözök Nyíregyházára.
Szélpál Tamás
Poszt: jobboldali középpályás
Születési idő: 1987.07.11.
Pályafutásának állomásai: FC Szeged, Makó FC, Tisza-Volán FC, Diósgyőri VTK, DVSC-TEVA,
Élvonalbeli mérkőzéseinek száma/góljai száma: 29meccs/ - gól