Szép gólok és döntetlen
A 2008-as évben utoljára játszott hazai pályán a Szpari. Szép gólokat láthattunk, a meccs döntetlen lett. – Nyíregyháza – Spartacus – szpari.hu
Nyíregyháza Spartacus – DVSC-TEVA 2-2 (0-2)
Nyíregyháza, 200 néző, vezette: Varga (Kelemen, Varga G.)
Nyíregyháza Spartacus: Illyés – Perényi, Odrobéna, Goia, Cornaci – Miskolczi (Bakos a szünetben, Markos 74.p.), Hegedűs, Ramos, Lippai (Lakatos 58.p.) – Apostu (Szilágyi 28.p.), Dosso (Simon 73.p.)
DVSC-TEVA: Verpecz – Bernáth (Oláh 69.p.), Mészáros N., Takács, Szatmári (Dombi 86.p.) – Demjén, Kiss Z. (Czanik 49.p.), Katona, Czvitkovics – Bogdanovics (Sándor T. 63.p.), Dudu (Varga 89.p.)
Gólszerző: Dudu (1.p.), Bogdanovics (13.p.), Dosso (67.p.), Cornaci (83.p.)
Villámrajtot vett a DVSC, gyakorlatilag az első támadásból bevette a hazai kaput. A tizenharmadik percben Bogdanovics egy szépségdíjas találattal - a levegőben kinyújtott lábbal, balettáncost idéző mozdulattal rúgta a hálóba a játékszert- tovább növelte az előnyt. A félidő további részében ment előre a Szpari, de nem volt benne a gól a támadásainkban. A jó lehetőségekről sorra lemaradtunk. A DVSC akciók rendre több veszélyt jelentettek.
A második félidőre megváltozott a játékképe. Bár az első negyedórában egyik kaput sem támadták a csapatok, de küzdelmesebb és kiegyenlítettebb lett a meccs. Dosso csökkentette a hátrányt, az eddigi legszebb nyíregyházi gólját szerezte, a megindulástól a befejezésig mintaszerűen oldotta meg a lehetőséget. Változatossá lett a játék. A Szpari megérezte a focit, és a DVSC kontrái is veszélyt hordoztak. Cornaci is szép találattal egyenlített. Simon Gergő egy kicsit higgadtabb megoldással akár a győzelmet is megszerezhette volna, de így a kontra végén a vendégek jutottak lehetőséghez, ők is hibáztak.
A két félidőt összevetve az eredmény jól tükrözi a látottakat.
Szabó András: - Nem úgy kezdtünk, ahogy az elvárható. Pár játékosnak nagyon el kell gondolkoznia. Még egy barátságos meccsre sem lehet úgy kimenni, ahogy ma néhányan a műfűre léptek. Azt gondolom ezt elsősorban magukkal szemben nem engedhetik meg a focisták. A szünetben megmondtam, akinek nincs kedve focizni: ne folytassa. Olyan van, hogy semmi nem jön össze, de ennyire akaratgyengén nem szabad játaszani. A második félidőre megváltozott a szemléletünk. Az elején tapasztalt mentalitás miatt lett csak 2-2 az eredmény ezen a meccsen.
Herczeg András: - Az első félidőben két gólos előny után visszaálltunk, és elpazaroltuk a vezetést.