Szerdai gólözön -2009.09.24.-

Érthetően jókedvvel érkeztek a délelőtti gyakorlásra a játékosaink.

A csütörtöki edzére jókedvűen érkeztek a játékosaink, ami a szerdai Liga Kupa mérkőzés eredményét ismerve teljesen érthető volt.

A Nyíregyháza Spartacus „emberemlékezet” óta nem nyert tétmeccsen 7-0-ra, ez most az MTK ellen sikerült.

Hét gólt tét mérkőzésen legutóbb 2005 novemberében rúgott a Szpari, akkor a Kecskemét ellen nyertünk 7-1-re. Azon a meccsen Lengyel (3), Sztipánovics (2), Minczér és Urbin voltak eredményesek.

A mostani 7-0 tétmeccsen klubrekordnak tekinthető. A gólszerzők ezúttal Andorka (2), Danci (2), Goia, Bölcsföldi és Müller voltak.

 

A mérkőzésről először Andorka Pétert kérdeztük, a csatárunk kezdte az első félidő negyvenedik percében a gólgyártást, és még egyszer a második játékrészben is betalált:

 - Talán Szombathelyen az NB II-es csapattal játszottunk egyszer nyolc gólos meccset, ezenkívül én se emlékszem hasonló gólözönre. Nem indult ilyen simának ez a mérkőzés. Az első félidő hajrájáig jól tartotta magát az MTK. Addig is voltak nagy helyzeteink, de azok kimaradtak.  Aztán a mérkőzés hajrájában minden bejött. Nagyon jókor jött ez a siker. Fontos, hogy tét mérkőzésen sikerült ennyi gólt szereznünk. Természetesen még van mit gyakorolnunk, hogy a bajnoki meccseken is sikeresek legyünk.

- Mit gondolsz, a két gólos teljesítményeddel sikerül kivívnod a helyed a kezdő tizenegybe a következő bajnokikra?

- Ez még nem ilyen egyértelmű, úgy érzem a sérülés után sikerül visszanyernem a formámat. Mindent megteszek azért, hogy akár már a hétvégén ott lehessek a kezdőben.

 

Varga Krisztián a Liga Kupában szereplő csapatunk oszlopos tagja, egyedüli játékosunk, aki mind a hat mérkőzést végig játszotta. Őt egyébként Batizi-Pócsi Balázs követi, csatárunk is mind a hat meccsen szerepelt, de a Vasas ellen „csak” 88 percet volt pályán.

Az MTK elleni sikerről Varga Krisztián a következőket mondta:

- Jó pörgős meccs volt. Az elején minden helyzetünk kimaradt, de most ez szerencsére nem bosszulta meg magát. Az első félidő hajrájában sikerült két gólos előnyt szerezni. A második játékrészben is sok lehetőségünk volt, a hajrában aztán már minden bejött. Nagyon örülök ennek az eredménynek. Minden liga meccsen azért is hajtok, hogy bekerülhessek a Szpari kezdőbe. Azt hiszem mi fiatalok ilyen mérkőzéseken bizonyíthatjuk, hogy képesek vagyunk helytállni a bajnoki találkozókon is.