Szilveszterre lesz világítás

Szilveszterre kész lesz a világítás a stadionban, mondta a szpari.hu-nak Giba Tamás Nyíregyháza alpolgármestere.
Szurkolóink már nagyon várják, hogy a nyíregyházi Városi Stadionban elkészüljön a világítás. Giba Tamás alpolgármestert kérdeztük, hol tartanak az előkészületek?

- A város idei költségvetésének egyik tétele a stadion világításának elkészítéshez szükséges forrás. Erre 140 millió forint van elkülönítve, az idei évre, 2007-es felhasználásra. A közbeszerzési eljárás eredményesen lezárult és a szerződés megkötésre is sor került a Lisys Zrt-vel. December 31-ig el fogja végezni a kivitelezés munkáját. Négy nagy pilont állítanak fel, amelyeken a világítótestek kerülnek elhelyezésre. Ezen túlmenően, az öltöző és klubház épületének szélén, valamint a lelátótető peremén is lesznek világítótestek, amelyek az atlétikai pálya megvilágítását szolgálják. Ez a világítás olyan mértékű, amelynek fényereje a leggyengébb ponton is eléri az 1200 lux-ot, így a televíziós közvetítésekhez is elegendő fényt biztosít.
A helyszínen a négy pilon alapozása, igényel jelentősebb földmunkát és vasbeton szerelést. A többi feladat, az acélszerkezet gyártása a műhelyekben zajlik, az már el is kezdődött. A helyszíni szerelés, az építkezés látványosabb része a hűvösebb időben is elvégezhető lesz. A pilonok részben belenyúlnak a régi lelátók töltéseinek a külső oldalába. Így a stadion körüli futókört továbbra is használhatják a sportolók és a város lakók. Hamarosan már látható jelei is lesznek az építkezésnek.

- Nyíregyháza önkormányzata anyagilag is támogatja a klubunkat, így a város vezetői nyilván hivatalból is figyelemmel kísérik a csapat szereplését. Alpolgármester úrról még azt is tudhatjuk, hogy a csapat egyik törzsszurkolója. Még a kertvárosi időkből kötődik az egyesülethez, már ott szerepet vállalt a klubnál. Minden hazai meccsünkön kint van. Ősszel a Szpari több idegenbeli mérkőzésére is eljött. Mit szól a csapatunk teljesítményéhez?
- A Szpari az őszi idényben a várakozásokon felül teljesít, ezt jól mutatja a tabellán elfoglalt helyünk, aminek nagyon örülök. Azt látom, hogy lelkes és fegyelmezett a csapat. A védekezésben kifejezetten kimagaslót nyújtottak, ezt mutatja, hogy mi kaptuk a legkevesebb gólt. Ezzel párhuzamosan a focinak a sava-borsa a góllövés, ebben még nem jeleskedünk igazán. A csatársornál elképzelhető, hogy szükség lehet változásra erősítésre.
Számomra az is nagyon fontos, hogy a nyíregyházi, megyei kötődésű és helyi nevelésű játékosok, akik a Nyírsuliban vagy a kertvárosi Football Clubban kezdték a pályájukat, ott erősödtek, mostanra stabil tagjai a keretnek. Gondolok itt Ambrusz Árpira, Hegedüs Tibire, Miskolczi Lacira, Cséke Gyurira, Szilágyi Norbira, Sipos Tamásra. Ez azt is mutatja, hogy Nyírsuliban focizó fiataloknak is lehetőségük lesz majd a helyi klubban játszani, méghozzá az élvonalban. A Liga Kupát ezért is tartom nagyon jó kezdeményezésnek, így az NB III.-as csapat mellett itt is lehetőséget kaphatnak a fiatalok. Nagyon örülök, hogy a szakvezetés is komolyan veszi ezt a sorozatot, és ugyanakkor bátran nyúlnak a fiatalokhoz. Azt mondhatom, hogy a fiatalok közül senki sem okozott csalódást- nyilatkozta a szpari.hu-nak Giba Tamás