Színesebb támadójátékot vár Révész Attila

Révész Attila kellemetlen, erőszakos ellenfélre számít, ezért a labdabirtoklásra és a támadásokra helyezi a hangsúlyt a siker érdekében.
NB I., 3. forduló augusztus 4., szombat, 17.30,
Nyíregyháza Spartacus – REAC
Vezeti: Iványi Zoltán (Albert István, Medovarszki János)

A meccs előtt Révész Attila klubmenedzser nyilatkozik a szpari.hu-nak.
- Egy kellemetlen stílusú, erőszakos csapat lesz a szombati ellenfelünk. Az a célunk, hogy minél többet legyen nálunk a labda. Egész biztosan agresszívan és akár durván is próbálnak labdát szerezni. Mi abban bízunk, hogy a közönségünk illetve a játékvezető ezt nem fogja majd engedni. Igyekszünk minél több támadást vezetni, és azokat gólokkal befejezni. Ami nem sikerült mindig Tatabányán.
Ismerjük a REAC legveszélyesebb pontjait. Az is sejthető, hogy több focistájuk is bizonyítani akar majd ellenünk. Így Madar Csaba biztosan kettőzött erővel fog hajtani, de Erős és Kőhalmi is szóba került az igazolásoknál, így őket is hajtani fogja a revans vágya ezen a meccsen. Nyerges személyében van egy erőszakos, jó csatáruk. Az említett játékosok semlegesítésére oda kell figyelnünk.
Még egyszer mondanám, hogy az elsődleges célunk nem ez, hanem a labdabirtoklás és a támadásvezetés. Több játékos is most mutatkozik be Nyíregyházán, ők is jó produkcióval szeretnék megnyerni maguknak a közönséget. Még színesebb támadójátékot és összeszokottabb csapatjátékot várok. A cseréink is meg vannak, hogy változatosabbá tegyük a játékunkat. A győzelem nagyon fontos, mert a hat pont már olyan lelki nyugalmat kölcsönözhet a focistáinknak, amiből a nehezebb időszakokban is meríthetnek.

- Tatabányán a győzelem ellenére is érte kritika részetekről a csatárainkat. Úgy fogalmaztál akkor, hogy tompábbak a játékosaink, kiderült ennek az oka?
- A két csatárunknak nem csak a gólszerzésben van feladatuk, fontos a meccsen az összehangolt mozgásuk. Hogy képesek erre, azt az előkészületi meccseken bizonyították, de Tatabányán ebből keveset kaptunk vissza. Beszélgettünk velük, és biztos vagyok benne, szombaton sokkal aktívabbak lesznek. Ehhez tudat alatt talán az is hozzájárul, hogy csatárposzton biztonságosnak érzik a helyüket. Ezért is, elképzelhető, hogy ebben lesz változás.
Ha már említettem a csapatba kerülésért vívott harcot, akkor elmondhatom azt is, hogy a többi poszton nincs ezzel gondunk. A kezdeti durcáskodás után most már hét közben is tapasztalható, hogy akik nem voltak a kezdőben vagy a cserepadon ők is kettőzött erővel akarnak bizonyítani. Ezt a harcos, akaratos szellemet kell meghonosítani a Szparinál, ahol minden játékos egyformán segíti a csapat sikerét.
Sajnos két negatív példát is meg kell említenem. Krajnc Balázs és Perényi Szabolcs hozzá állásával és viselkedésével elégedetlenek vagyunk. Még meg sem melegedtek az öltözőben és már is kihágásokat követtek el szabadidejükben. Ezzel nem tudunk azonosulni. Mindketten utolsó figyelmeztetést kaptak, ha nem változtatnak akkor szerződést bontunk velük. A Szparinál ilyet nem akarunk látni, aki idejött annak büszkének kell lennie arra, hogy itt focizik, és ehhez méltóan kell viselkednie.

- Milyen csapattal és milyen taktikával lépünk pályára szombaton?
- Mindenki egészséges, így nincs okunk arra, hogy változtassunk a kezdőn. A taktikánk módosul egy kicsit. Remélem ezt a meccsen is hamar tapasztalják majd a nézőink.