Szombaton a somogyiakat fogadjuk -2010.03.18.-
A Kaposvári Rákóczi érkezik szombaton a Szparihoz.
Nyíregyháza Spartacus FC - Kaposvári Rákóczi FC
Soproni Liga, 19. forduló
Március 20. szombat, 14.30
Nyíregyháza, vezeti: Veiser Roland, asszisztensek: Berettyán Péter, Horváth Róbert
A Spartacus tizedik alkalommal találkozik az élvonalban a kaposvári gárdával.
Az NB I-ben az első mérkőzést 1980-ban vívta egymás ellen a két csapat, akkor Kaposváron Kiss Miklós góljával nyertünk. A tavaszi hazai visszavágón a vendégek pontot szereztek (0-0).
A Nyíregyháza Spartacus nyolcszor meccselt a somogyiakkal. Érdekesség, hogy két Nikolic is fontos gólokat lőtt ezeken a derbiken. Egyébként most egyik sem kaphat szerepet. Marian Nikolic még 2005-ben távozott Nyíregyházáról, míg Nemanja Nikolic télen szerződött Kaposvárról a szomszédvárhoz. A 2004-2005-ös bajnokságban az őszi utolsó fordulóban 4-1-re nyertünk Nyíregyházán a mostani vendégeink ellen. Marian Nikolic két gólt is szerzett és Czipf valamint Laskai egyet-egyet. A bajnokság záró fordulójában ikszeltünk Kaposváron (1-1), de a bent maradáshoz ez sem volt elég, Kaposváron is Nikolic volt a gólszerző.
A vendégek ellen 2007 óta nem igazán jó a mérlegünk. Öt találkozóból kétszer játszottunk döntetlent, 2008 tavaszán, és tavaly ősszel Kaposváron. A többi meccset ők nyerték. Augusztusban a somogyi mérkőzésen Homma szerzett vezetést a Szparinak és Nemanja Nikolic egyenlített.
A Szparinak mindenképpen nyernie kell, hogy a tavaszi célját teljesítse.
Veizer játékvezetővel legutóbb az angyalföldi meccsünkön találkozhattunk.
A szerdai fegyelmi tárgyaláson az is kiderült, hogy Nánási Balázs eltiltás miatt nem léphet a hétvégén pályára, egy meccset kell kihagynia, a Fradi elleni mérkőzésen történtek miatt.