Szombaton a somogyiakat fogadjuk -2010.03.18.-

A Kaposvári Rákóczi érkezik szombaton a Szparihoz.

Nyíregyháza Spartacus FC - Kaposvári Rákóczi FC

Soproni Liga, 19. forduló

Március 20. szombat, 14.30

Nyíregyháza, vezeti: Veiser Roland, asszisztensek: Berettyán Péter, Horváth Róbert

 

A Spartacus tizedik alkalommal találkozik az élvonalban a kaposvári gárdával.

Az NB I-ben az első mérkőzést  1980-ban vívta egymás ellen a két csapat, akkor Kaposváron Kiss Miklós góljával nyertünk. A tavaszi hazai visszavágón a vendégek pontot szereztek (0-0).

A Nyíregyháza Spartacus nyolcszor meccselt a somogyiakkal. Érdekesség, hogy két Nikolic is fontos gólokat lőtt ezeken a derbiken. Egyébként most egyik sem kaphat szerepet. Marian Nikolic még 2005-ben távozott Nyíregyházáról, míg Nemanja Nikolic télen szerződött Kaposvárról a szomszédvárhoz. A 2004-2005-ös bajnokságban az őszi utolsó fordulóban 4-1-re nyertünk Nyíregyházán a mostani vendégeink ellen. Marian Nikolic két gólt is szerzett és Czipf valamint Laskai egyet-egyet. A bajnokság záró fordulójában ikszeltünk Kaposváron (1-1), de a bent maradáshoz ez sem volt elég, Kaposváron is Nikolic volt a gólszerző.

A vendégek ellen 2007 óta nem igazán jó a mérlegünk. Öt találkozóból kétszer játszottunk döntetlent, 2008 tavaszán, és tavaly ősszel Kaposváron. A többi meccset ők nyerték. Augusztusban a somogyi mérkőzésen Homma szerzett vezetést a Szparinak és Nemanja Nikolic egyenlített.

A Szparinak mindenképpen nyernie kell, hogy a tavaszi célját teljesítse.

Veizer játékvezetővel legutóbb az angyalföldi meccsünkön találkozhattunk.

A szerdai fegyelmi tárgyaláson az is kiderült, hogy Nánási Balázs eltiltás miatt nem léphet a hétvégén pályára, egy meccset kell kihagynia, a Fradi elleni mérkőzésen történtek miatt.