Szombaton az Újpest érkezik -2010.04.14.-

Szombaton az élvonalban huszonkettedszer találkozik a két együttes.

Nyíregyháza Spartacus FC – Újpest FC

Soproni Liga 23. forduló

Április 17. szombat 17:30

Nyíregyháza, Városi Stadion

Vezeti: Vad II István, asszisztensek: Tóth Vencel, Tóth István

Jegyárak: 1400 Ft, kedvezményes diák, nyugdíjas: 800 Ft, kedvezményes nők, 14 év alatti gyermekek, illetve a kanyarba: 500 Ft.

A két klubban gyakran dolgoztak olyan személyek, akik mindkét gárdánál megfordultak. Elsőként említhető a szabolcsi megyeszékhelyről a fővárosba került Temesvári, Szendrei vagy Eszenyi. Míg Herédi, Várhidi vagy Szabó a liláktól érkeztek a Nyírségbe a piros-kékekhez.

Azóta újabb személlyel bővült a kapcsolat, hisz az újpestiek előző edzője Szentes Lázár, most a Szparit vezényli. Ezek a kötődések tovább növelik a találkozó presztizsét.

 

Szombaton az élvonalban huszonkettedszer találkozik a két együttes. A premier a Spartacus számára emlékezetes, hiszen a két csapat első élvonalbeli összecsapásán 1980. őszén Pethő és Szikszai góljaival a nyírségi gárda nyert 2-1-re Újpesten. A Szparinak a Megyeri úton azóta sem sikerült megismételnie a győzelmet.

A hazai mérkőzéseinken háromszor is sikerült nyerni a lilák ellen. 1981. őszén 2-1-re, Kiss és Moldván góljaival. 1983. tavaszán 1-0-ra a találatot Czeczeli jegyzi. 2000. tavaszán 2-1-re nyertünk Csernyijenko Ruszlán és Saztke Zoltán góljaival.

Háromszor volt döntetlen a mérkőzés, és négyszer vendég siker született. Most a tizedik hazai találkozón egalizálni lehet a vendég előnyt.

Utoljára 2005-ben szereztünk pontot hazai pályán. Akkor 2-2 lett az eredmény. A vendégeket Mészöly Géza irányította, és mint ismert most ismét ő ül a kispadon. A nyírségi együttesben Miskolczi és Minczér is szerepet kapott, akik most is ott lehetnek a pályán. Játszott Szatke Zoltán és Márton István is, akik a kispadunkon kapnak helyet edzőként illetve technikai vezetőként. A liláknál a mostani keretből egyedül Rajczi focizott 2005-ben a nyíregyházi meccsen, gólt is szerzett, ő is játszhat most, mivel letelt az eltiltása. Szerepelt az újpestieknél Kovács Zoltán is, aki most sportigazgatóként érkezik a csapattal.

A vendégekre , szerdán is vár egy megmérettetés, Zalaegerszeggel harcolnak a Magyar Kupa elődöntőjében.

A szombati bajnoki találkozót Vad II István vezeti, Tóth Vencel és Tóth István asszisztálásával. Vad II ősszel a hazai Honvéd elleni meccsünkön fújta a sípot.