Szombaton idegenben kezdünk

A Nyíregyháza Spartacus a tizedik élvonalbeli bajnoki évét kezdi szombaton Tatabányán. A Szparinak ez lesz a 269-ik meccse az NB I-ben.
NB I., 2. forduló július 28., szombat, 18.00, Tatabánya
FC Tatabánya – Nyíregyháza Spartacus
Vezeti: Veizer Roland (Tompos Zoltán, Berettyán Péter)

Tatabányai csapattal eddig tizenkétszer játszottunk az élvonalban bajnokit, ebből hét meccs döntetlen volt, négyszer nyertek a dunántúliak (egyszer a Sóstói úton), és egyszer nyert a Szpari vendégként. (1983.). Igaz akkor 4-1-re lépték le a bányászokat Moldvánék (gólszerzők: Moldván, Kiss M, Fecsku, Bücs). Utoljára 2000. tavaszán rúgtunk gólt mostani ellenfelünknek, Novák révén Tatabányán.
A Szpari eddig háromszor kezdte idegenben a bajnokságot, ebből kettő meccs vereséggel zárult, egy döntetlen lett. Révész Attila elmondta a nyitányról, hogy a minimális cél a pontszerzés lesz, de titkon meglepetésben, győzelemben bizakodik.
- A bajnokság elején nem találkozunk a tavalyi év éllovasaival, így a sorsolásunk könnyebbnek mondható. De ez kétélű dolog, csak akkor örülhetünk ennek, ha az elején a szükséges pontot-pontokat megszerezzük-nyilatkozta Révész Attila.

Veizer Rolanddal Szpari meccsen játékvezetőként legutóbb Jászapátiban találkozhattunk. Akkor emlékezetes 2-0-ás győzelmet szerzett a csapat a hazai gárda ellen, és átvette a vezetést a tabellán.