Szombaton két meccset játszunk – Nyíregyháza – Spartacus – Szpari

Szombaton délelőtt a stadionban fogadjuk az FC Bihor csapatát, míg délután a keret másik fele Vranovban focizik.
Két meccset is játszunk szombaton. Az első előkészületi mérkőzést az FC Bihor ellen játsszuk, a nagyváradi csapat kilencedik volt a román másodosztályban. Délután Vranovban játszik a Szpari a szlovák második ligás csapat ellen.
A mérkőzéseken nem szerepelnek néhányan: a térdoperáció utáni rehabilitációt folytató Szilágyi Norbert és az egyéni edzésmunkát végző Ambrusz Árpi. Luis Ramos és Ivan Zaleh combizom húzódás miatt orvosi vizsgálaton vannak, várhatóan ők sem lépnek pályára. Egy korábbi sérülése miatt még nem focizhat Nánási Balázs sem.
Ketten vannak újonnan igazoltak, akik most mutatkoznak be először piros-kékben: Belényesi Miklós, Odrobéna Péter.
Próbajátékosként szerepel a két hete Nyíregyházán gyakorló védő játékos Cosmin Goia, illetve a fiatal ukrán focista: Michael Krjoka. A védekező focista Ungvárról érkezett, nevelőegyesülete az idén esett ki az élvonalból. Ha a fiatal ukrán megfelel az elvárásoknak, akkor az NB III-as csapatban számítanának a játékára.
Szombaton érkezik még két ballábas szélső játékos is, az egyik szerb, a másik ukrán nem zetiségű. Egyikőjük a hazai meccsen, a másik Szlovákiában kap majd lehetőséget, hogy bizonyítson.

Nyíregyháza Spartacus - FC Bihor, július 5., 10.00, Városi Stadion
Az FC Bihor elleni várható kezdő csapat: Illyés – Sipos, Mboussi, Goia, Perényi, Miskolczi, Minczér, Zabos, Lippai, Belényesi (és egy próbajátékos).
A Vranov elleni várható kezdő: Lazareanu – Úr, Cséke, Odrobéna, Cornaci, Krjoka, Hegedüs, Markos, Simon, Dosso (és egy próbajátékos).
Cserék a két mérkőzésen: Tóth N., Nagy D., Fekete, Orgován