Szombaton Kispestre utazunk -2010.05.12.-
Budapest Honvéd – Nyíregyháza Spartacus
Soproni Liga, 28. forduló
Május 15. szombat, 18:00
Kispest, Bozsik Stadion
Vezeti: Vad II István, asszisztensek: Farkas Balázs, Butkai Zsolt
A huszonnegyedik meccset játssza egymás ellen a két együttes az élvonalban. A tizenkét nyíregyházi meccsből hatot nyertünk, háromszor ikszeltünk, és háromszor vereséget szenvedtünk.
A kispesti mérlegünk közel sem ilyen jó. Egyszer -2000. tavaszán- tudtunk nyerni, a gólszerző Csernyijenko volt. Egyszer játszottunk döntetlent, 2007. novemberében. A többi mérkőzést elvesztettük.
A legutóbbi találkozóra ősszel a Sóstói úton került sor. Morales első alkalommal ült bajnoki meccsen a Honvéd kispadján, és 1-0-s győzelemmel mutatkozott be. Igaz a csapatunk rengeteg helyzetet hibázott. Azóta hatszor játszottak hazai pályán, és még nem kaptak ki. Négyszer döntetlen volt az eredmény, kétszer nyertek.
A mérkőzést Vad II vezeti, aki tavasszal az Újpest elleni meccsünkön fújta a sípot, illetve ősszel a Honvéd nyíregyházi látogatásán is ő dirigált.