Szombaton, Szombathelyen
Vasi kirándulással folytatódik a Szpari számára a bajnokság, az újonc vendéglátók jól kezdtek otthon, első meccsükön a Győrt verték.
Szombathelyi Haladás – Nyíregyháza Spartacus
Soproni Liga, 3. forduló
Augusztus 9. szombat, 20.00
Szombathely, Rohonci úti stadion, (12 000 férőhely)
Játékvezető: Szilasi Szabolcs, asszisztensek: Lémon Oszkár, Iványi István.
Nyolc évvel ezelőtt, 2000 őszén találkozott az élvonalban a Haladás és a Szpari. A „félszezonos” bajnokság utolsó fordulójában utaztunk Szombathelyre, és 1-0-ra kaptunk ki. Utána 2004 őszén volt a következő élvonalbeli meccsünk.
Szombaton tizenharmadszor találkozik egymással a két együttes az NB I-ben. Az első meccset 1982 őszén Nyíregyházán játszottuk, a Szpari 1-0-ra nyert. A Szpari a tizenkét találkozóból megnyert hatot, kétszer döntetlen volt az eredmény, négyszer nyertek a vasiak.
Szombathelyen a hat látogatásunkból egy járt teljes sikerrel, 1984-ben 2-1-re nyertünk, 2000 tavaszán 0-0-s döntetlent értünk el.
A Haladás a nyitó meccsen otthon megverte a Győrt (2-1), aztán Fehérváron 1-0-s vereséget szenvedtek. A szombathelyi játékosok közül tavaly találkozhattunk Kuttorral, amikor Siófokon nyertünk. Tóth Norberttel Nyíregyházán, amikor a ZTE ellen nyertünk, ő egyébként hazament a vasi fővárosba. Molnár Balázs mindkét tavalyi ZTE elleni meccsünkön szerepelt. Oross Mártonnal Gyirmóton és Nyíregyházán is összefutottunk, a kupa meccseken. Csatártársa Kenesei Krisztián. A középpályás Sipos Norbertet a Szpariból ismerhetjük, 2005-ben szerepelt itt.
A Szpari tavasszal idegenben döntetlenekig jutott (REAC- Sopronban, ZTE, Kaposvár), Ősszel Siófokon szerzett utoljára három pontot, ősszel nyertünk Tatabányán. Sopronban, Diósgyőrben, Kispesten is döntetlen volt az eredmény.
Szilasi játékvezető májusban a ZTE elleni meccsünket (0-0) vezette Zalaegerszegen.